کدخبر: ۲۹۳۹۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نقش ایرانسل در نوسازی مدارس کشور

گروه بنگاهها: شرکت ایرانسل با امضای تفاهمنامه‌ای با سازمان نوسازی مدارس کشور و خیرین مدرسه ساز به منظورساخت مدارس در مناطق سیل زده وارد عمل می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ایرانسل، در مراسم امضای تفاهم، مدیران و نمایندگان آموزش و پرورش سه استان گلستان، لرستان و خوزستان حضور داشتند. 

بیژن عباسی آرند مدیرعامل شرکت ایرانسل با اشاره به تاریخچه این شرکت، گفت: ایرانسل  کمتر از چهارده سال قبل با نگاه به ورود بخش خصوصی در فضایی رقابتی توانست  زمینه ساز توسعه خدمات مخابراتی در کشور باشد و از همان بدو شکل گیری شرکت ایرانسل باعث شد تا سایر بازیگران حوزه مخابرات به فکر خدمات بهتر با قیمت مناسب تر بیفتند.

وی افزود:رسالت اصلی ایرانسل  توسعه سرویس و خدمات در کشور با کاهش قیمت و افزایش کیفیت در کشور است و  تقریبا نزدیک به 14 سال است که ایرانسل به عنوان یک پروژه مشترک بین سرمایه گذار خارجی و سرمایه گذار ایرانی شکل گرفت، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور قریب به 120 درصد است و پوشش بالای 90 درصد دسترسی مردم به شبکه تلفن همراه را داریم.

عباسی افزود: در زمان سیل اولویت نخست ما حفظ ارتباط بود و در این زمینه به یک رکورد هفت ساعته رسیدیم که در زمان سیل خوزستان ارتباطات به شکل ۱۰۰ درصد وصل بود، انگیزه ما از ابتدا این بود که در کنار آموزش و پرورش قرار بگیریم چرا که توسعه کشور نیازمند انسان‌های توسعه یافته است، محور توسعه افراد نیز سیستم آموزشی است به همین دلیل تصمیم گرفتیم در راه بازسازی و تأسیس مدارس همراه باشیم.

وی تصریح کرد: تصمیم داریم این مدارس از نظر تجهیزات و تکنولوژی از دیگر مدارس کمی متفاوت باشد، پروژه‌ای نیز در سیستان و بلوچستان با عنوان استعدادهای درخشان داریم و ۱۴ مدرسه در چابهار را به کامیپوتر و اینترنت رایگان مجهز کردیم، اکنون توسط یک تشکل مردم‌نهاد (NGO) معلمانی از تهران به آنها درس می‌دهند.

عباسی خاطرنشان کرد: علاوه بر تأسیس و بازسازی مدارس در هر استان، ۵ مدرسه را در راستای طرح مدارس درخشان ایرانسل، به این امکانات تجهیز خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند