کدخبر: ۲۹۴۴۵۸ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)؛

نسل جدید سامانه ایرواشر در هواسازهای ایستگاه متروی محمدیه نصب و راه اندازی شد

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اعلام خبر نصب و راه اندازی نسل جدید سامانه ایرواشر(مه پاش) در ایستگاه محمدیه خط ۷ مترو،گفت: این ایستگاه در بخش سیویل(ساختمانی) و تجهیزات بیش از۹۹ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به اینکه این سامانه بخشی از سیستم تهویه هوای ایستگاه متروی محمدیه به شمار می آید، گفت: با نصب و راه اندازی این سامانه ؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می شود.

وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از 70 درصد ، مصرف آب و هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد.

وی با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه 12 تهران به خطوط مترو دارد.

وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب 8 پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: 

عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است. 

وی با اشاره به اینکه توسعه خطوط پر مسافر پایتخت از جمله خطوط 6 و 7 در اولویت کاری ما در سال 98 قراردارد، گفت: ایستگاه محمدیه و ایستگاه بسیج از خط 7 متروی تهران در آستانه افتتاح قرار دارند.

خط 7 مترو تهران به‌طول 27 کیلومتر و 22 ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می‌شود.


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند