کدخبر: ۲۹۴۴۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بهبود کمی و کیفی سبد بیمه در بیمه معلم

گروه بنگاه ها – شرکت بیمه معلم امسال اولین مجمع عمومی عادی سالیانه خود را پس از ورود به بورس برگزار می کند. همین موضوع موجب شده تا وضعیت این شرکت و تحلیل صورت های مای آن بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی های اولیه عملکرد شرکت نشان می دهد ، بیمه معلم در سال 97 مبلغ 16 میلیارد و 338 میلیون ریال حق بیمه تولید کرده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8/3 درصد رشد دارد.

این درحالی است که با استناد به گزارش های قابل اتکا ، شرکت بیمه معلم درپایان سال 97 توانست بین تمامی شرکت های بیمه بازرگانی جایگاه هشتم را تصاحب نماید.

بنابراین گزارش ، علاوه بر افزایش کمی حق بیمه دریافتی، بیمه معلم موفق شده سبد بیمه ای خود را به لحاظ کیفی نیز بهبود دهد. بررسی ها نشان می دهد سبد بیمه ای شرکت بیمه معلم با تنوع بیشتری همراه شده است. بر این اساس سهم بیمه اتومبیل شخص ثالث به عنوان رشته بیمه ای پر ریسک از 52 درصد در سال 96 به حدود 46 درصد کاهش یافته و سهم سایر رشته ها به‌ویژه رشته های کم ریسک افزایش داشته است. بنابر آمار های اعلام شده این شرکت توانسته است علاوه بر رشد چشمگیر ۳۴درصدی حجم پرتفوی، سهم پرتفوی بیمه های کم ریسک خود را در سال ۹۷نسبت به سال ۹۶ در رقم ۳۵ درصد حفظ نماید که بیانگر عملکرد مثبت این شرکت در این شاخص مهم بیمه ای است.

نکته قابل توجه دیگر در عملکرد شرکت بیمه معلم، رشد درآمد حاصل از سرمایه گذاری های شرکت است. بر اساس صورت های مالی، در سال 97 نسبت به سال 96، درآمد سرمایه گذاری های شرکت از محل ذخایر فنی با رشد حدود 61 درصدی و درآمد سرمایه گذاری از محل سایر منابع با افزایش حدود 20 درصدی همراه شده است.

بنا بر اعلام هیات مدیره، رویکرد شرکت در جذب پرتفوهای کلان و مشتریان بزرگ، توسعه فروش رشته های بیمه کم ریسک و ارائه طرح های بیمه جدید با هدف گسترش بازار بیمه خرد و همچنین تخصیص مناسب منابع در فرصت های سرمایه گذاری پر بازده مهم ترین عوامل موفقیت های بیمه معلم در رشد و اصلاح سبد بیمه ای و در نهایت سودآوری شرکت بوده و قرار است این رویه در سال جاری و سال های بعد نیز ادامه داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند