برگزاری نشست شورای راهبری پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت دارایی‌های فیزیکی

کدخبر: 301701

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اقتصادنیوز؛ گروه نشست شورای راهبری پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت دارایی‌های فیزیکی در این هفته به ریاست دکترعلینقی مشایخی، استاد دانشگاه و چهره ماندگار عرصه مدیریت کشور و با حضور نمایندگان و مدیران ارشد صنایع کشور و در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در این نشست که به مناسبت «سیاست‌گذاری و تدوین چشم‌انداز دوره‌های آتی جایزه پس از برگزاری موفق چهار دوره پیشین»‌ برگزار شد، مدیران ارشد نهادهای دولتی و خصوصی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این مراسم دکتر مشایخی گفت: مدیریت دارایی‌های فیزیکی که به ویژه در شرایط تحریم یکی از اولویت‌های کلیدی کشور است به کمک این جایزه می‌بایست به نهادینه‌سازی نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی در سطح کشور کمک کند. همچنین ترویج فرهنگ مدیریت، معرفی سازمان های برتر ایران به عنوان الگوی دیگر شرکتها، شناخت شرکت‌ها از نقاط قوت و ضعف مدیریت دارایی‌های خود و ایجاد بستر لازم برای رقابت در کلاس جهانی از اهداف این رویداد بشمار می‌آید.

در این نشست همچنین چالش‌های توسعه مفاهیم مدیریت دارایی‌های فیزیکی مورد بحث قرار گرفت. مدیران ارشد شرکت‌های توزیع برق شهرستان مشهد، معاون برنامه‌ریزی خدمات فنی گروه صنعتی ایران‌خودرو،‌ سرپرست بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران، معاونت تولید هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و نمایندگان پژوهشگاه نیرو بر اهمیت و ضرورت شناسایی بیشتر این مفاهیم به مدیران ارشد تاکید کردند. سعیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، ضمن بیان این نکته که شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد از مدیریت دارایی‌های فیزیکی سود برده است، افزود: باید موجی ایجاد شود تا همه مدیران سطح بالای کشور اهمیت این جریان را درک کنند، باید جریان سازی اتفاق بیافتد. نباید مدیری در این دوره از مزایای مدیریت دارایی‌های فیزیکی و این جایزه بی اطلاع باشد.

در این رویداد مدیران ارشدی از معاونت مهندسی وزارت نفت، اداره کل مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پژوهشگاه نیرو، مدیران ارشد صنعت برق، استادان دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعت نفت نیز حضور داشتند.

مدیریت دارایی‌های فیزیکی مجموعه‌ای از شیوه‌ها و فعالیت‌های منظم و هماهنگی است که سازمان‌ها با پیاده‌سازی آن می‌توانند هزینه‌ها، ریسک‌ها و عملکرد دارایی‌هایشان را درطی چرخه‌ی عمر آن‌ها، به طوربهینه و پایدار مدیریت کنند. این حوزه در طول ۲ دهه گذشته به عمده صنایع تجهیزمحور ایران معرفی شده است و در طول این سال‌ها نیز بزرگ‌ترین بنگاه‌های صنعتی ایران فعالیت‌ّهایی را برای استقرار این نظام مدیریتی آغاز کرده‌اند.

مراسم اهدای جوایز شرکت‌های برتر این جایزه در دوره پنجم قرار است در زمستان سال ۱۳۹۸ و همزمان با چهاردهمین همایش بین‌المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات (مدیریت دارایی‌های فیزیکی)معرفی شوند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما