کدخبر: ۳۰۶۲۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

موزه دخانیات افتتاح شد

گروه بنگاه‌ها: موزه دخانیات ایران با حضور شهردار تهران در محل شرکت دخانیات واقع در خیابان قزوین افتتاح شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، پیروز حناچی در ادامه برنامه‌های خود در اولین روز از هفته تهران، به خیابان قزوین محل ساختمان شرکت دخانیات رفت.

وی که با تنی چند از اعضای شورای شهر از صبح امروز تهرانگردی خود را آغاز کرده است در آخرین مقصد خود به ساختمان دخانیات رفت و موزه دخانیات را افتتاح کرد.

در این موزه تعدادی از دستگاه‌های تولید سیگار و همچنین نمونه‌ای از اوراق اداری مربوط به تولید و پخش سیگار، به نمایش درآمده است.

شهردار تهران با اشاره به این که امروز شرکت دخانیات که از قدیمی ترین کارخانه‌های کشور است وقدمت آن به پهلوی اول بازمی‌گردد موزه‌اش را افتتاح کرد، گفت : کارخانه دخانیات در زمینه اقتصاد و توسعه صنعت نقش زیادی داشته و حالا تلاش کرده است که هویت و عقبه خود را به نمایش بگذارد.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه دخانیات افزود: به واسطه خروج صنعت از شهر مکان‌های این چنینی که بخشی از هویت شهر هستند ایجاد می‌شود و می‌توان از این فرصت‌ها برای توسعه فرهنگ استفاده کرد.

شهردار تهران با بیان این که افتتاح موزه دخانیات سرآغاز همکاری‌های بیشتر با شرکت دخانیات است، گفت: ایجاد فضاهای این چنینی که باعث شناخت بیشتر شهر می‌شود و افزایش معرفت و حفظ تعلق مردم را در پی خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند