کدخبر: ۳۰۹۸۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازوهای بارگیری نخستین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک نصب شد

گروه بنگاه ها - مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک از نصب سه بازوی بارگیری بوتان و پروپان نخستین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک خبر داد و گفت: محموله گاز مایع این اسکله تا قبل از پایان سال جاری آماده صادرات می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد، گفت: عملیات بارگیری و نصب این تجهیزات با توجه به تحریم های بین المللی و عدم حضور شرکت سازنده خارجی، توسط متخصصان داخلی و با رعایت دقیق ضوابط و رویه های ایمنی انجام شد.

 

معتمد نصب بازوهای بارگیری اولین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک را نتیجه تلاش و بکارگیری توان فنی و تخصصی تیم های بخش کارفرما، مشاور و پیمانکاران این پروژه عنوان کرد و افزود: این بازوهای بارگیری شامل بازوی بوتان، بازوی پروپان و یک بازوی مشترک هریک با ظرفیت بارگیری 2500 تن در ساعت است.

 

مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک ضمن قدردانی از تیم های بخش کارفرما و پیمانکاران، پیشرفت کلی این طرح را ٧٥ درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد تا قبل از پایان سال جاری صادرات اولین محموله گاز مایع (LPG) از این اسکله محقق شود.

 

به گفته معتمد ساخت بندر خدماتی و صادراتی تمبک با هدف صادرات گاز مایع (LPG) و گوگرد تولیدی از فازهای 13، 14، 19 و 24-22 در منطقه تمبک در فاصله 250 کیلومتری بندربوشهر آغاز شده و به منظور تحقق این هدف ساخت دو اسکله صادرات LPG و یک اسکله صادرات گوگرد با امکان پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت 5 تا 50 هزار تن در دستور کار قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند