کدخبر: ۳۱۰۵۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن متروی تهران

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد؛

ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از ۷۰ واگن متروی تهران

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از ۷۰ واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات و افزودن به خطوط ریلی قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اعلام خبر ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک بندر شهید رجایی گفت: به‌منظور تجهیز ناوگان خطوط مترو در پایتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری‌شده بود که ترخیص این محموله از گمرک به دلیل انجام روند پرداخت هزینه‌های گمرکی و نیز ارزش ‌افزوده با تأخیر مواجه شد.

او ادامه داد: پس از نامه‌نگاری شهردار  تهران با وزیر امور اقتصادی و دارایی و همکاری  گمرک جمهوری اسلامی ایران در نیمه نخست سال 97، ۸۵ درصد از کل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده نیز در تاریخ 22 مهر جاری ترخیص و با ۲۲ تریلر به شرکت واگن سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات تحویل داده شد.

امام در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر 40 درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است. لذا تا هنگامی‌که صد در صد ساخت قطارهای مترو در کشورمان بومی‌سازی شود، مجبوریم برخی از قطعات موردنیاز را از کشورهای خارجی تأمین ‌کنیم که محموله ترخیص شده نیز شامل قطعاتی از این‌ دست است.

 امام با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در روند ترخیص «پروژه ۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان‌ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این ‌دست به وجود آمد، خاطرنشان کرد: این امر سبب شد تا نهایت همکاری و همدلی را با ما در شرکت مترو برای ترخیص این محموله ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در پایان تأکید کرد: از وزارت امور اقتصادی و دارایی و نیز گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه گمرک بندر شهید رجایی در خصوص همکاری با شرکت مترو در ترخیص این محموله نهایت تشکر راداریم. امید است این‌گونه همکاری‌ها در راستای خدمت به شهروندان و مردم عزیز کشورمان مستمر باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند