کدخبر: ۳۱۱۵۲۰ لینک کوتاه

آشنایی با تورهای لحظه آخری

اغلب مسافران و گردشگران به دنبال راهی برای کم کردن هزینه های سفر خود هستند و طبیعتا می خواهند سفری ارزان و مقرون به صرفه داشته باشند. پیشنهاد ما به این دسته از مسافران، خرید تورهای لحظه آخری است. حال سوال اینجاست که تور لحظه آخری چیست و در چه مواقعی یک آژانس آفر تور لحظه آخری ارائه می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با اینگونه تورها، خصوصیات، معایب و مزایای آن آشنا شوید

تور لحظه آخری به توری گفته می شود که در مواقع خاص یک آژانس مسافرتی برگزار کننده تور، تعداد و یا تمام صندلی های یک هواپیما را خریداری کرده و پس از رزرو اقامتگاه مناسب آن را به عنوان یک پکیج تور مسافرتی برای فروش در اختیار مسافران قرار می دهد.

اما در برخی مواقع همه تورها به فروش نمی رسند و چارتر کننده ناچارا در این شرایط برای آن که صندلی های هواپیما خالی نماند، تورهای خود را با قیمت پایین تر و با عنوان تور های لحظه آخری به فروش می رساند، که در این صورت یک معامله دو سر سود برای چارتر کننده و مسافر خواهد بود، چرا که هم مسافر یک تور ارزان قیمت خریداری کرده و هم چارتر کننده ضرر کمتری را متحمل خواهد شد.

لطظه آخری2

مزایا و معایب تور لحظه آخری برای مسافر

قطعا خیلی از مسافران برای سفر به اولین چیزی که فکر می کنند، قیمت بلیط و همچنین قیمت اقامتگاه است، بنابراین وقتی اقدام به خرید یک تور لحظه آخری می کنند، قیمت بسیار پایین آن برای آن ها یک مزیت محسوب می شود.

اما در عین حال باید بدانید که خرید تور ارزان می توانید برای شما پیامد هایی نیز در پی داشته باشد. زمانی که شما یک تور لحظه اخری خریداری می کنید و به هر دلیل قصد انصراف از سفر را داشته باشید، شامل درصد معینی از جریمه کنسلی خواهید شد و میزان این جریمه به زمان کنسلی شما بستگی دارد، یعنی هر چقدر زمان کنسل کردن تور به روز پرواز نزدیک تر باشد، میزان جریمه بیشتری را متحمل خواهید شد. لازم به ذکر است که قوانین مربوط به کنسلی برای هر آژانس مسافرتی و یا ایرلاین مربوطه متفاوت است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند