کدخبر: ۳۱۱۶۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 ساخت ایستگاه مولوی به لحاظ عبور از بافت تاریخی و قدیمی حائز اهمیت است

مدیرعامل متروی تهران:

ساخت ایستگاه مولوی به لحاظ عبور از بافت تاریخی و قدیمی حائز اهمیت است

اقتصادنیوز؛ علی امام در بازدید از مراحل پایانی بخش عمرانی و نیز تجهیزات ایستگاه مولوی، ساخت این ایستگاه را به لحاظ عبور از قسمت هایی از بافت فرسوده و تاریخی شهر حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: این ایستگاه در آذرماه به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام در بازدید از ایستگاه متروی مولوی عنوان کرد: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می گذراند و در آذرماه به بهره برداری می رسد.

او گفت: ایستگاه متروی مولوی در خط ۷ به عنوان عمیق ترین خط متروی پایتخت از این جهت که از بخش هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می کند، حائز اهمیت است.

امام با اشاره به این که خط ۷ یکی از شریان های اصلی حمل و نقل ریلی در پایتخت است، خاطرنشان کرد: در سیستم تهویه ایستگاه مولوی همانند سایر ایستگاه های خط 6 و 7 از تکنولوژی روز استفاده شده به گونه ای که دستگاه ها می تواند وظیفه هواکش و هواساز را به صورت همزمان انجام دهد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با تأکید بر این‌که تمام موارد ایمنی برای بهره‌برداری از ایستگاه متروی مولوی مهیا است، تأکید کرد: این ایستگاه دارای 2 ورودی است که پس از افتتاح با یک ورودی در بخش جنوبی به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کند. ورودی شمالی آن نیز به‌زودی در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد.

امام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تلاش ما در ساخت تجهیزات و بخش عمرانی مترو تمرکز بر توان داخلی است، عنوان کرد: خوشبختانه در بخش عمرانی مترو 100 درصد بومی‌سازی انجام‌شده است. همچنین در بخش تجهیزات نیز ۶۰ درصد بومی‌سازی شده که امیدواریم با تلاش متولیان امر در این موضوع نیز به خودکفایی کامل دست پیدا کنیم.

او افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۲ رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. در تلاشیم ۴ رام قطار دیگر نیز تا ابتدای سال آینده به خطوط متروی تهران  اضافه شود.

گفتنی است ایستگاه متروی مولوی در خط ۷ واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود. این خط درمجموع دارای ۲۷ کیلومتر طول و ۲۲ ایستگاه است و اماکن مهمی از شهر همانند برج میلاد، بازار تهران و سایر مراکز تجاری و فرهنگی در جنوب شهر را به یکدیگر متصل می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند