کدخبر: ۳۱۴۳۳۴ لینک کوتاه

پیشنهاد یک قطعه ساز برای برون رفت صنعت خودرو از بحران

گروه بنگاه ها: نایب رئیس انجمن همگن قطعه سازان خودروی استان تهران در خصوص مشکلات صنعت خودرو و قطعه سازی گفت : یکی از علل به وجود آمدن تنگناهای اقتصادی برای قطعه‌سازان، دولتی بودن صنعت خودرو در کشور است زیرا دولت با داشتن سهام اندک در خودروسازی ها نسبت به عزل و نصب مدیران خودروسازان بزرگ دخالت می کند .

امیرحسین جلالی در مورد  مصادیق تصمیمات غیر اقتصادی خودروسازان افزود: سرمایه گذاری غیر مولد در سایت های متعدد داخلی و خارجی که از بودجه جاری در خودروسازان تغدیه میشود یکی از این موارد بوده که اثرات مخرب استفاده از نقدینگی جاری جهت سرمایه گذاری بلند مدت و غیرمولد؛ برای اهل فن روشن است.  از طرف دیگر تغییرات زودهنگام مدیران اجرایی راهبردهای اقتصادی بلندمدت را از خودروساز سلب می کند و در نهایت تصمیمات کلیدی دچار روزمرگی می شوند.

مدیرعامل شرکت ایسکرا اتوالکتریک ایران راه حل های برون رفت از این شرایط را تشکیل یک کارگروه مرکب از خودروسازان، بانک مرکزی و بانک های عامل و اعضای تشکل‌های واقعی قطعه‌سازان دانست و تلکید کرد  صورتهای مالی چند سال اخیر خودروسازان تجزیه و تحلیل شود و راهکاری 10 ساله اتخاذ شود.

جلالی افزود: شرکت‌های اصلی خودروسازان باید از شرکت‌های زیرمجموعه ی آنها که مدیریت و راهبردهای جداگانه دارند جدا شوند  تا شرکت اصلی بتواند فقط به ارتقاء کیفیت و تولید فکر کند.

وی بر واگذاری شرکت‌های فرعی خودروسازان به بخش خصوصی  در اسرع وقت نیز تاکید کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند