بهترین موسسه ثبت تغییرات شرکت در تهران

کدخبر: ۳۱۵۲۲۸
بیشتر افرادی که می خواهند اقدام به ثبت شرکت کنند اطلاعات چندانی در این امور ندارند و در اصل می توان گفت افراد مبتی و نابلدی هستند. از این رو برای اینکه اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند بالا ببرند همیشه سعی می کنند از طریق جستجو در اینترنت و شبکه های مجازی و ... اقدام به تکمیل اطلاعات خود کنند.
بهترین موسسه ثبت تغییرات شرکت در تهران

ولی بدون شک اکثر وب سایت ها و یا شبکه های اجتماعی اطلاعات دقیق و کاملی در مورد ثبت انواع شرکت ها در ایران ارائه نمی کنند. ما قصد داریم تا یک تعریف کلی و دقیق از انواع شرکت ها و روند ثبت آن برای شما در ذهن ناب ارائه کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمای ثبت شرکت در تهران می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ثبتی ما بهرمند شوید .

شرکت های قابل ثبت در اداره کل ثبت شرکت ها

قبل از اینکه اقدام به ثبت انواع شرکت کنیم بهتر است ابتدا در خصوص اینکه کدام شرکت ها را می توانید در اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در ایران ثبت کنید , اطلاعاتی داشته باشید . در زیر لیست شرکت های قابل ثبت در ایران را اورده ایم :

شرکت های تجاری در ایران به هفت قسم تقسیم می شوند (طبق ماده ۲۰ قانون تجارت):

  • شرکت سهامی خاص
  • شرکت مسئولیت محدود
  • شرکت تضامنی
  • شرکت مختلط غیر سهامی
  • شرکت مختلط سهامی
  • شرکت نسبی
  • شرکت تعاونی تولید و مصرف

بعد از ثبت شرکت در اداره کل ثبت شرکتها کار ثبتی شما به صورت کامل به اتمام نمی رسد و همه ساله برخی از کارهای ثبتی برای شرکت به صورت روتین باید انجام شود . شما در طول فعالیت شرکت یک سری تغییراتی را می خواهید انجام دهید که نیاز به این دارید تا این تغییرات را در اداره کل ثبت شرکت ها ثبت کنید . بطور مثال: تغییر نام شرکت , تغییر موضوع شرکت , تغییر آدرس شرکت , افزایش سرمایه , ورود و خروج شرکا و ... برای این کار نیاز به فردی متخصص در امور ثبتی نیاز دارید تا به سرعت و دقت بالا  ثبت تغییرات شرکت شما انجام دهد .

در بین تمامی شرکت های بالا که گفته شد شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص بیشترین درخواست ثبت در اداره کل ثبت شرکت های ایران را دارد . در ادامه تعرفی کلی از این دو شرکت ارائه می کنیم:

شرکت سهامی خاص

بر اساس قانون تجارت اصلاحی ماده 4 بند ب شرکت سهامی خاص به صورت زیر تعریف می شود :  شرکت هایی که در زمان تاسیس تمام سرمایه آنها به وسیله موسسین  تامین می شود  را شرکت سهامی خاص می نامند. یه به زبانی ساده تر می توانیم توضیح دهیم که شرکت سهامی خاص شرکتی است با موضوع بازرگانی (مگر در موضوع آن موضوع به غیر از بازرگانی قید شود ) که تمام سرمایه آن را موسسین نامین می کنند.

سرمایه ای که موسسین در ثبت شرکت سهامی خاص تامین می کنند به سهام تقسیم می شود و مسئولیت صاحبان سهام محدود به میزان سهام آنها در شرکت می باشد.  در ثبت شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران از 3 نفر نباید کمتر باشد . و عنوان شرکت سهامی خاص باید قبل از نام شرکت و یا بعد از آن بدون فاصله ی صورت خوانا قید شود .

مشاوره ثبت شرکت سهامی خاص

برای انجام ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به فردی دارید تا تجربه و نخصص کافی در این مورد داشته باشد. تا بتواند بدون ایراد و با سرعت و دقت بالا کارهای ثبتی شما را انجام دهد . برای این کار موسسه حقوقی و ثبتی ذهن ناب مشاورین با تجربه ای را دارد که به صورت رایگان برای شما ارائه مشاوره ثبتی رایگان می هند. می توانید با ما تماس بگیرد تا از این فرصت استفاده کنید و اطلاعات خودتان را در زمینه ثبت شرکت ها بالا ببرید.

موسسه حقوقی2

شرکت با مسئولیت محدود

بر اساس ماده 94 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود به صورت زیر تعریف می شود: شرکتی مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر جهت انجام امور تجاری تشکیل می شود و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است .

یا به زبان ساده تر شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد ؛ فقط به میزان سرمایه‌ خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در نام شرکت باید عبارت <با مسئولیت محدود> ‌قبل و یا بعد از نام شرکت قید شود. در شرکت های مسئولیت محدود باید کلیه سرمایه تقویم شود و به مدیر عامل تحویل داده شود و مدیر عامل اقرار به دریافت آن مبلغ کند.

هزینه ثبت شرکت ها

جهت کسب اطلاع از هزینه ثبت انواع شرکت و یا انجام ثبت تغییرات شرکت با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ذهن ناب تماس بگیرد:

09122938218

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید