کدخبر: ۳۱۵۶۲۰ لینک کوتاه

افزایش سرمایه پتروشیمی نوری

گروه بنگاه‌ها- مهتاب رحمتعلی: مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت:بدنبال افزایش سرمایه بالای ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته شرکت هستیم.

تقی صانعی در نشستی با خبرنگاران افزود: این افزایش سرمایه در راستای اجرای پروژه شیرین‌سازی واحد برش سنگین برای تولید گازوییل با کیفیت انجام می‌شود.

وی سرمایه گذاری برای این پروژه را 100 تا 120 میلیون دلار ارزیابی کرد و افزود: این پروژه در دست مناقصه است و تا پایان سال برنده مناقصه مشخص می شود و کار اجرایی را اوایل سال آینده شروع خواهیم کرد.

صانعی ادامه داد: با برنامه‌هایی که انجام شده پتانسیل سوددهی سهام شرکت افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل بزرگ‌ترین تولیدکننده آروماتیک کشور گفت: امسال رکورد تولید در زنجیره آروماتیک‌ها شکسته می‌شود.

به گفته وی امسال در پروژه‌ای جدید ظرفیت تولید بنزن امسال 10 درصد و پارازایلین 20 درصد افزایش خواهد یافت. وی اضافه کرد: مشکل تامین بنزین پیرولیز نداریم.

به گفته صانعی طرح تولید گاز مایع و سولفات آمونیوم از گاز‌های مشعل نیز به زودی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: در واحد تحقیق و توسعه شرکت پروژه‌هایی برای افزایش سبد محصولات با ارزش افزوده بیشتر تعریف شده است. به گفته مدیرعامل پتروشیمی نوری، این شرکت امسال 2 میلیون و 900 هزار تن محصول تولید کرده که 60 درصد آن صادر شده است.

وی گفت: 90 درصد ارز صادراتی شرکت در سال گذشته به سامانه نیما عرضه شده و باقی برای انجام تعمیرات و تجهیزات شرکت مصرف شده است.

صانعی در ادامه با اشاره به اینکه در پتروشیمی نوری زنجیره تولید حاکم است افزود: کل بنزن شرکت در اختیار پتروشیمی پارس قرار می‌گیرد.

وی در راستای سیاست داخلی‌سازی در پتروشیمی‌ها گفت: تاکنون 5 کاتالیست و بیش از 3 هزار قطعه در شرکت داخلی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند