کدخبر: ۳۱۶۲۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

"باهنر" به واردات لوله‌های آلیاژی پایان داد

اقتصادنیوز: مدیرعامل مس باهنر از بی نیاز شدن ایران از واردات لوله‌های آلیاژی بر پایه مس برای نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، مجید ضیایی گفت: شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان موفق به تولید نهایی لوله‌های خاص آلیاژی در مقیاس مورد نیاز کشور شده است.

به گزارش روابط عمومی صدر تامین، مدیر عامل شرکت صنایع مس شهید باهنر گفت: در راستای سیاست‌های کلان کشور و اهمیت جلوگیری از خروج ارز در شرایط حساس کنونی، این شرکت موفق به تولید انواع لوله های خاص آلیاژی مورد استفاده در نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و صنایع دریایی کشور در مقیاسی شده که عملا نیاز کشور از این محصول مرتفع شود.

ضیائی افزود:با تکیه بر دانش کارشناسان و مدیران این مجموعه و با همکاری یک شرکت هندی، این شرکت اعلام می‌‌دارد که انواع آلیاژهای کاپرنیکل، آدمیرال و آلومینیم براس را در سایزهای مختلف در مقیاس مورد نیاز کشور تولید می کنیم.

وی ادامه داد: این محصولات بومی‌سازی شده و در برخی از پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌های ایران نیز استفاده شده و مورد تایید کارشناسان فنی قرار گرفته اند . وزارت صنعت، معدن، تجارت نیز تولید انحصاری این محصول را از سوی شرکت صنایع مس باهنر اعلام کرده است.

وی تصریح کرد: در این شرایط تحریم، ایران می‌تواند علاوه بر رفع نیاز داخل، به عنوان تنها عرضه کننده این محصولات در منطقه، لوله‌های آلیاژی خاص را به دیگر کشورها صادرکند و می‌تواند علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، برای کشور ارز آوری نیز داشته باشد.

توضیح اینکه لوله‌های آلیاژی محصولی تخصصی است که به دلیل خواص فنی بسیار خاص، تولید آن نیازمند دانش فنی پیچیده و ماشین‌آلات پیشرفته بوده که در کندانسورها، آب شیرین‌کن‌ها و تجهیزات برودتی-حرارتی خاص در صنایع استراتژیک کاربرد فراوان دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند