کدخبر: ۳۱۶۴۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«همراز» بیمه رازی زیرساختی برای توسعه بیمه گری دیجیتال

گروه بنگاه¬ها - معاون برنامه¬ریزی و نوآوری شرکت بیمه رازی گفت: با توجه به استراتژی «بیمه رازی» در جهت توسعه فروش بیمه¬های خرد از طریق کانال های فروش دیجیتال، از ابتدای سال جاری، طراحی و پیاده سازی اکوسیستم نوآوری «هم¬راز» به¬صورت جدی در دستور کار بیمه رازی قرار دارد.

مهدی ملکی افزود:در این اکوسیستم تلاش شده است تا زیرساخت¬های لازم برای دیجیتالی شدن زنجیره ارزش بیمه رازی فراهم شود. در حال حاضر در این اکوسیستم، وب¬سایت خدمات الکترونیکی، موبایل اپلیکیشن، کیوسک اطلاع رسانی، بخش های ویژه بیمه گزاران، نمایندگان و شعب بیمه رازی در یک سامانه متمرکز قرار می¬گیرند.

معاون برنامه‌ریزی و نوآوری بیمه رازی درباره زمان و اهداف شکل گیری و پیاده¬سازی سامانه «هم‌راز» یادآورشد: پیاده سازی اکوسیستم «هم¬راز» از اردیبهشت ماه سال 98 آغاز شده  و از مهمترین دلایل شکل گیری این ایده می¬توان به مواردی چون ارائه امکانات و قابلیت¬هایی که در سیستم بیمه¬گری فعلی شرکت وجود ندارد، یکپارچگی ارائه خدمات الکترونیکی بیمه رازی برای مشتریان و شبکه فروش و همچنین ارتقای رضایتمندی مشتریان و ذینفعان اشاره کرد.

ملکی درباره اینکه درسامانه «هم¬راز» کاربر به چه اطلاعاتی درخصوص چه رشته¬هایی دسترسی دارد، توضیح داد: کاربران این سامانه در دسته بندی¬های گوناگون مانند کاربران عادی، مشتریان حقیقی، مشتریان حقوقی، نمایندگان فروش و همچنین کارکنان بیمه رازی قرار می¬گیرند.

وی درمورد امکانات این سامانه نیز گفت: در حال حاضر سرویس¬هایی نظیر فروش آنلاین بیمه نامه‌های مسافرتی(افغانستان و عمان)، فروش بیمه نامه مسئولیت «ناجیان غریق»، فروش آنلاین حوادث انفرادی «عتبات» مخصوص زائرین عتبات عالیات، فروش آنلاین حوادث انفرادی ویژه¬ی کوهنوردان، فروش آنلاین حوادث انفرادی ویژة کشاورزان و فروش آنلاین بیمه نامة آتش سوزی و حوادث در قالب بیمه نامه «مه¬راز»در این سامانه انجام می شود.

وی افزود:همچنین می توان به قابلیت مشاهده¬ی پرونده¬های خسارت بیمه شدگان در کلیه‌ مراحل بررسی، قابلیت استعلام اصالت بیمه نامه از طریق کد یکتا، قابلیت دسترسی به مراکز درمانی، نمایندگان و شعب، منطبق با تکنولوژی‌های روز فناوری، ایجاد پنل ویژة نمایندگان جهت ارتباط با شرکت و مشاهدة کارنامه و کارمزد، امکان پرداخت آنلاین اقساط بیمه¬نامه¬های عمر، تأمین 40 سرویس بیمه¬ای و ارزش افزوده در سامانه¬ی Channel manager (مدیریت کانال) «کاریز»، اشاره کرد.

معاون برنامه ریزی و نوآوری درباره ارتقای سامانه یادآور شد: در حال حاضر فاز یک این سامانه عملیاتی گردیده است و فرآیند توسعه و بهبود آن به صورت دائم درحال پیگیری است، طبیعی است که این اکوسیستم نیز باید مراحل بلوغ و بهبود خود را طی نماید. ما در«هم‌راز» در تلاش هستیم هرچه سریعتر این فرآیند را طی کنیم.

ملکی ادامه داد: یکی از برنامه¬های مهم ما برای ارتقای بهتر سامانه، برگزاری جلسات با ذینفعان سامانه است، که به¬صورت دوره¬ای انجام می¬شود.

ملکی درباره مزایای سامانه¬های «هم‌راز» گفت: این اکوسیستم یک تجربه جدید برای مشتریان خلق می-کند و می¬تواند نگرش مشتریان را نسبت به نحوه دریافت خدمات تغییر دهد. دسترسی آسان، حذف فرآیندهای زائد اداری و افزایش سرعت و دقت خدمت رسانی، حذف کاغذ و کاهش تردد مشتریان نیز از دیگر مزایای این اکوسیستم می¬باشد.

ملکی افزود: در بیمه رازی تلاش شده است هر شعبه به صورت یک SBU  تعریف شود و هم¬اکنون همه شعب شرکت دارای اهداف تعریف شده، ترکیب پرتفوی مشخص و برنامه عملیاتی پیش¬ بینی شده هستند. و این برنامه¬ها به¬صورت منظم توسط ستاد، پایش و کنترل می¬شوند. در برنامه¬های پیش بینی شده توسعه و گسترش خدمات دیجیتالی به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

ملکی درباره دسترسی کاربران به «هم¬¬¬راز» یادآورشد: تمامی کاربران می توانند از طریق وب به آدرسwww.hamraz24.ir   به خدمات الکترونیکی دسترسی داشته باشند. همچنین، کاربران دارای گوشی¬هایی با سیستم عامل اندروید می¬توانند از طریق بازارهای اپلیکیشن «پلی¬استور» گوگل و «کافه¬ بازار» و کاربران داری سیستم عامل IOS  نیز می¬توانند با مراجعه به «سیب اپ» به اپلیکیشن موبایل «هم¬راز» دسترسی پیدا کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند