کدخبر: ۳۱۸۸۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بهره برداری از پروژه خنک سازی کک متالورژی با روش جدید

گروه بنگاهها:مراسم بهره برداری از پروژه خنک سازی کک متالورژی به روش خشک (CDQ) با حضور علی اصغرپورمند، مدیر عامل میدکو و صادق زاده فرماندار شهرستان زرند و هیأت همراه آغاز شد.

در این مراسم  مدیر عامل میدکو  با برقراری تماس تلفنی با مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس هیأت مدیره میدکو آغاز بهره برداری از این پروژه را اعلام کرد.

قاسمی  گفت: راه اندازی این پروژه نقش مهمی در حفظ محیط زیست دارد.

photo_۲۰۱۹-۱۲-۳۱_۱۴-۳۲-۰۶ (2)

رییس هیأت مدیره میدکو تصریح کرد: با راه اندازی این پروژه در کنار حفظ محیط زیست ۱۴ مگا وات برق هم تولید می شود.

علی اصغر پورمند مدیر عامل میدکو نیز در این مراسم گفت: یازده سال است که مدیریت بانک پاسارگاد پا به پای ما برای به ثمر رسیدن این پروژه ها تلاش کرده است.

وی صریح کرد:  طی برنامه ریزی های انجام شده قرار است در سال 98 پروژه های میدکو به بهره برداری برسد و امروز سومین پروژه هلدینگ که بهره برداری از سامانه خنک سازی کک در شرکت فولاد زرند ایرانیان است آغاز می شود.

پورمند تاکید کرد: سی دی کیو پروژه ای صرفا زیست محیطی با ظرفیت خنک کنندگی ۸۰۰ هزارتن کک است که  ۱۴ مگا وات برق هم تولید می کند.

این پروژه که برای اولین بار در ایران اجرا شده ، کک متالورژی را با استفاده از گاز  خنک میکند. در این فناوری سبز با توجه به حذف آب از فرایند خنک سازی کک علاوه بر صرفه جویی زیاد در مصرف آب و انتشار آلاینده های هوا امکان بازیابی انرژی حرارتی فراهم شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند