کدخبر: ۳۱۹۰۱۲ لینک کوتاه

رشد صادرات و فروش سیمان هرمزگان

گروه بنگاهها: مدیر صادرات شرکت سیمان هرمزگان از رشد چشمگیر صادرات و فروش داخلی شرکت نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سیمان هرمزگان سهیل ادبی  در این باره گفت: در حال حاضر 350 هزار تن کلینکر تولید شده کارخانه سیمان هرمزگان به عنوان محصول کلیدی در انبارهای شرکت دپو شده که از ابتدای سال جاری تا این لحظه، حدود 300 هزار تن کلینکر نیز به بازارهای هدف به عنوان محصول صادراتی ارسال گردیده است. از طرف دیگر، در چند هفته اخیر 39 هزار تن سیمان از مبدأ کارخانه صادر شده که با برنامه ریزی های انجام گرفته، پیش بینی می شود تا پایان سال 98، بالغ بر 300 هزار تن سیمان و کلینکر دیگر به کشورهای بازار هدف صادر شود.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه سیمان هرمزگان در میان شرکت های صادرکننده سیمان افزود: این شرکت یکی از برترین صادرکنندگان سیمانی کشور به شمار می آید؛ به طوری که در پاییز سال جاری علی رغم تشدید تحریم ها که با هدف تاثیر مستقیم و اخلال در سیستم حمل و نقل دریایی اعمال شده، حدود 150 هزار تن سیمان و کلینکر به کشورهای امارات، چین و سومالی صادر کرده  است.

d3a8fd3e-8070-4943-a4a3-2ee94434adef

همچنین یوسف پرده یاقوت سرپرست عملیات صادرات سیمان هرمزگان با اشاره به روند حمل و نقل محصولات برای صادرات، گفت: در سال جاری شاهد رشد حجم صادرات محصول خود بوده ایم که با درایت مدیران شرکت در حوزه حمل و نقل نیز با کمبود وسیله نقلیه روبرو نشده ایم .

وی افزود: در حال حاضر به صورت روزانه حدود ۶۰ دستگاه خودرو وظیفه انتقال محصول کلینکر این کارخانه را بر عهده دارد.

امین آشوری زاده مدیر بازاریابی و فروش سیمان هرمزگان نیز از تحقق پیش بینی 111 درصدی فروش سال قبل خبر داد.

وی بازارهای هدف فروش داخلی سیمان هرمزگان را استانهای فارس، هرمزگان، کرمان و بوشهر عنوان کرد و افزود: در پیش بینی سال آینده فروش داخلی، سعی می شود علی رغم افزایش حجم فروش صادراتی، خللی در ارسال و تحویل سیمان و کلینکر به بازارهای داخلی ایجاد نشود.

ایشان از فروش بیش از 10 هزار تن و پیش بینی فروش بیش از 40 هزار تن کلینکر به شرکت سیمان قشم در هفته های پیش رو خبر داد و تصریح کرد که با برنامه ریزی های انجام گرفته، فرایند فروش داخلی کلینکر برای ماه های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است کارخانه سیمان هرمزگان در ۸۰ کیلومتری غرب بندرعباس و در شهر تالابی بندرخمیر واقع شده و با بیش از دو دهه فعالیت، روزانه حدود 6 هزار تن محصول تولید می کند.


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند