کدخبر: ۳۲۸۷۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کسب و کار خود را دلاری کن!

مدل درآمدی در کسب و کارهای مختلف

در گذشته و در مدل‌های سنتی تر کسب و کار، عموما محل تامین محصولات و خدمات قابل ارائه، بومی و محلی یا در نهایت در مرزهای کشور محل کسب و کار بوده است. اما امروزه علاوه بر تجار و بارزگانان، گروه زیادی از کسب و کارهای خرد و کوچک هستند که ممکن است محصولات و منابع و خدمات قابل عرضه خود را به صورت ارزی و در کشوری دیگر تامین کنند. مثل فروشنده های کتاب و محصولات علمی، پوشاک، قطعات صنعتی و فنی خارجی که قابل تولید در کشور نیست یا بازرگان و فروشنده‌ای که اجناس و خدمات خود را به کشورهایی دیگر صادر می کند. این نوع بازار کسب و کار بسیار وابسته به نقل و انتقالات ارزی است و هزینه تامین این محصولات و خدمات یا صادر کردن آن‌ها با ارزی خارجی تامین می‌شود.

میهر1

چالش تبدیل سرمایه ارزی به درآمد ریالی

به این ترتیب با توجه به نوسانات ارزی و تغییر مداوم ارزش پول در کشور ممکن است، برای بسیاری از این کسب وکارها، فروش خدمات و محصولاتی که با ارز خارجی تامین شده‌اند با قیمت ریالی خیلی منطقی و مقرون به صرفه به نظر نیاید و این فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات ترجیح بدهند که معادل ارزی آن هزینه را از مشتریان خود دریافت کنند. اما مشکل پیش روی این موضوع تبدیل سرمایه ارزی این کسب و کارها به درآمدی ریالی است. شاید این مهم‌ترین چالش پیش روی بازار و صنعت در این مدل از کسب و کارها باشد.

امروزه با پیشرفت فناوری‌های پرداخت دیجیتال و نقل و انتقالات آنلاین، روش‌های بسیاری برای حل این معضل بازار و کسب و کارهای خرد و کلان وجود دارد. از استفاده از رمز ارزها و فناوری کریپتو کارنسی تا خدمات مختلف نقل و انتقالات آنلاین پولی و استفاده از کیف پول‌های دیجیتال با فناوری QR CODE که می تواند پرداخت‌ها و واریزهای ارزی حتی بسیار کوچک را بدون واسطه و به صورت شخص به شخص برای کاربران خود میسر کند.

میهر2

مزیت استفاده از کیف پول میهر

با توجه به نیاز روز افزون به پرداخت‌های آنلاین ارزی که نتیجه رشد فناوری و کسب و کارهای آنلاین است، اپلیکیشن میهر خدماتی را در جهت انتقال و پرداخت های ارزی ارائه داده است به صورتی که کاربران می توانند از قسمت درخواست میهر در منو اپلیکیشن برای هر میزان درخواستی خود از سایر کاربران QRCODE  دریافت نمایند و جهت پرداخت به مشتری خود ارائه دهند . به وسیله این QRCODE، کابرانی که اپلیکیشن میهر را نصب و رجیستر کرده‌اند می توانند به راحتی و با استفاده از این درگاه دیجیتال ، به انتقال موجودی ارزی و پرداخت‌های ارزی با دیگر کاربران میهر بپردازند.

این فناوری، مزیت‌های بسیاری را برای کاربران دارد. با استفاد از QR code اپلیکیشن میهر، ارائه دهندگان خدمات و صاحبان کسب و کارها می توانند هزینه خدمات و محصولات خود را به صورت ارزی دریافت نمایند.

میهر3

نصب اپلیکیشن میهر

در حال حاضر بسیاری از فروشگاه‌ها، کسب و کارها و خدمات مختلف می توانند با داشتن حساب کاربری ویژه خود در اپلیکیشن میهر،  از این درگاه دیجیتال برای انتقال پول و دریافت هزینه از مشتریان و درآمد خود استفاده کنند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند