کدخبر: ۲۰۰۴۹۴ لینک کوتاه

ورود وزارت اطلاعات و تعقیب ۶ نفر در ارتباط با نوسانات ارزی

تسنیم: سخنگوی قوه‌قضاییه از تعقیب ۶ نفر در ارتباط با نوسانات ارزی خبر داد.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود اظهار کرد: اگر امسال دولت و مجلس در ارتباط با بودجه عنایت نداشته باشند و از آن چه در برنامه ششم هم پیش بینی شده، کمتر در نظر گرفته شود، به صراحت می‌گویم که به تکالیفی که خود مجلس بر عهده دستگاه قضا گذاشته، نمی توانیم عمل کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ششم باید 2.9 درصد بودجه کل در نظر گرفته می شد اما در لایحه بودجه 2.6 درصد پیش بینی شده بود. با تلاش ها در کمیسیون تلفیق 800 میلیارد اضافه شد اما هنوز هم با 2.9 فاصله داریم. ضمن اینکه بخشی از بودجه قوه قضاییه درآمد هزینه است و از درآمد حاصل شود اختصاص می‌یابد. کاری که متاسفانه دولت هم در سال 95 و 96 انجام داد، حتی آن میزانی که درآمد است را هم کامل نمی‌دهند. ما در همین فصل سوم واقعا گرفتار شدیم و نزدیک بود در پرداخت حقوق‌ها با مشکل مواجه شویم.

معاون اول قوه‌قضاییه گفت: در خصوص سازمان ثبت اسناد و بحث کاداستر، در قانون پیش بینی شده درآمدی که از کاداستر حاصل می شود 100 درصد به آن تخصیص یابد. این درآمد هم اختصاص نمی‌یابد و بخشی از آن به هلال احمر اختصاص می یابد. ما نمی گوییم هلال احمر نیاز ندارد. هلال احمر هم نیاز به بودجه دارد اما چرا از این ردیف؟

سخنگوی قوه‌قضاییه درباره اظهارات مهران مدیری که گفته بود نمی‌توان از قوه‌قضاییه انتقاد کرد گفت: پس این همه حرف در مورد قوه قضاییه می زنند چیست؟ خود شما خبرنگاران که سخنان و انتقاداتی را وارد و مطرح می کنید، آدم نیستید؟ فرشته هستید؟

وی درباره مصاحبه سعید طوسی با بی بی سی و اعلام اینکه تبرئه شده است گفت: بله تبرئه شده است و اگر ابهامی دارید می‌توانید به اظهاراتی که اخیراً در مشهد داشتم مراجعه و مطالعه کنید.

محسنی‌اژه ای درباره پرونده ارزی هم گفت: در ارتباط با نابسمانی‌های اخیر، 6 نفر تحت تعقیب قرار گرفتند اما نمی دانم بازداشت هستند یا خیر؛ وزارت اطلاعات نیز به این موضوع ورود کرده است.