آخرین وضعیت: صعود سکه طلا و کمبود ارز / قیمت دلار، سکه طلا، امروز 9 اردیبهشت 97 + جدول

کدخبر: 210918
اقتصاد نیوز : در این صفحه قیمت ارز و دلار یکشنبه مورخ 9 اردیبهشت 97 را مشاهده می کنید. برای دریافت اطلاعات قیمت ارز و دلار و سکه با ما همراه باشید. جدول مهمترین قیمت ها نیز برای مشاهده وضعیت بازار در یک نگاه مهیا شده است.

سکه به کانال یک میلیون و 800 هزار تومان بازگشت

اقتصادنیوز: در روزهای اخیر مسافران مشکلات زیادی را برای تهیه ارز مورد نیاز خود تجربه کرده‌اند؛ با اینکه بانک مرکزی بین 500 تا هزار یورو را برای هر مسافر در نظر گرفته است، عده‌ زیادی از افراد عنوان می‌کنند که برای مسافرت خود به کشورهای خارجی به ارز بیشتری نیاز دارند. گروهی نیز ترجیح می‌دهند، ارز کشوری را تهیه کنند که قصد سفر به آن را دارند. به عنوان مثال، یکی از این افراد عنوان می‌کرد به راحتی موفق به تهیه حواله سهمیه‌ای یورو مورد نیاز سفر خود شده است، ولی او برای سفر به ترکیه به لیر نیز نیاز داشت. به گفته او، با مدارک مورد نیاز برای تهیه ارز مسافری به بانک ملی مراجعه کرد و بدون مشکل خاصی حواله ای برای دریافت 500 یورو دریافت کرد. پیش از پرواز، در شعبه ارزی بانک ملی فرودگاه با دادن این حواله، اسکناس یورو تحویل داده می‌شود. متقاضیان عنوان کرده‌اند که مسوولان تاکید کرده‌اند که این حواله تنها پس از عبور از مبادی خروجی(gate) نقد خواهد شد. در واقع، این امکان وجود ندارد که فرد اسکناس سهمیه‌ای را تحویل بگیرد و آن را بدون خروج از کشور به داخل بازگرداند. به نظر می‌رسد این امکان فراهم شده است تا از ورود تقاضای کاذب برای تهیه ارز مسافری جلوگیری شود.

جدول قیمت سکه و طلا

سکه در مدار صعوی

در شرایطی که بازار آزاد ارز امنیتی بود، در بازار سکه، این فلز گران‌بها به کانال یک میلیون و 800 هزار تومان بازگشت. امروز، سکه با 25 هزار تومان رشد به بهای یک میلیون و 810 هزار تومان رسید. به گفته فعالان، در روزی که بازارهای جهانی تعطیل بود، دلیل رشد 5/1 درصدی سکه تمام بهار آزادی را باید در عوامل داخلی جستجو کرد. گروهی انتظارات برخی معامله‌گران نسبت به تصمیم ترامپ در مورد تمدید تعلیق تحریم‌ها را در رشد قیمت موثر دانستند. در این میان، گروهی نیز عنوان کردند، معامله‌گران بزرگ ممکن است سعی داشته باشند، پیش از آغاز دریافت سکه‌های پیش‌فروش، قیمت را بالا نگه دارند. آنها که سکه را در سررسید یک ماهه با قیمت یک‌میلیون و ۵۹۰ هزار تومان پیش‌خرید کرده‌اند؛ در‌صورتی‌که قیمت را حتی در کانال یک‌میلیون و ۷۸۰ هزار تومان نگه دارند، روی هر سکه نزدیک به ۱۲ درصد سود کسب می‌کنند. این سود با قیمت یک میلیون و 810 هزار تومان به حدود 14 درصد می‌رسد.

قیمت دلار سکه طلا نرخ ارز

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید