مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه تشریح کرد

جزئیات ۵ بسته حمایتی دولت

کدخبر: 242769
اقتصادنیوز: مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ­­طراحی پنج بسته جبرانی برای اقشار کم درآمد جامعه، از هدف‌گذاری این سازمان برای واگذاری بسته‌های حمایتی در ­یکماه آینده خبر داد.

به گزارش ایبِنا، ابوذر[ایرج] ندیمی با بیان اینکه تلاش داریم با توجه به نوسانات اقتصادی و مشکلات مردم و قشر متوسط تقاضاهای حمایتی را پاسخ دهیم، ­گفت: سعی می کنیم بسته هایی که سابقه آن در وزارت رفاه عملیاتی شده بود، به نحوی دیگر اجرایی شود.

ندیمی ادامه داد: مهم این است که اصل موضوع را باور کردیم و می دانیم باید به این اقشار کمک کنیم تا نوع رویکرد در گذشته تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه حمایت مازاد بر یارانه نقدی از جهت تولید و توزیع عادلانه باید صورت گیرد، افزود: بطور طبیعی هرچه جوامع به سمت مددجویان و درآمدهای پایین حرکت می کند، این بسته ها آثار خفیفی بر آن ها می گذارد و تلاش داریم افراد متوسط رو به پایین را پوشش دهیم.

ندیمی ادامه داد: این بسته ها شاید مثل سابق به وزارت کار واگذار شود که البته هم اینک وسعت بیشتری خواهد داشت.

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بخش عمده منابع دولتی از ورود ارز برای این نوع کالاها تعریف شده بود، اضافه کرد: سعی کردیم با توجه به نوسانات ارز، عدد بودجه را ثابت نگه داریم اما گران‌فروشی های صنوف به بودجه ارتباطی ندارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما