کدخبر: ۲۴۵۸۶۴ لینک کوتاه

پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان

اقتصادنیوز: پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان با همکاری "مای لیدی" و موسسه خیریه بهنام دهش پور کلید خورد.

به گزارش اقتصادنیوز، بهمن دهش پور، پدر مرحوم بهنام دهش پور از موسسان این موسسه خیریه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: دغدغه بهنام از تشکیل این موسسه مردم نهاد، کاهش رنج و درد مبتلایان به سرطان بود و با آنکه بهنام درگیر تحمل بیماری سرطان بود، بسیار تلاش کرد تا گام‌های موثری به منظور حمایت از مبتلایان به سرطان و خانواده‌های آن‌ها برداشته شود. بسیار خوشحالم که پس از گذشت سال‌ها، موسسه خیریه بهنام دهش پور توانسته به جایگاهی دست یابد که به عنوان یکی از اعضای خانواده مبتلایان به سرطان مطرح و حامی سلامت جامعه باشد.

2

در ادامه لیلی رضایی، مدیرعامل موسسه خیریه بهنام دهش پور نیز در باره این پویش سراسری تصریح کرد: رسالت موسسه خیریه بهنام دهش پور، حمایت از سلامت جامعه و همچنین یاری رسانی به مبتلایان سرطان است، به همین منظور و در جهت جذب حمایت مالی از برندهای مطرح، پویش سراسری و ملی پیشگیری از سرطان پستان از امروز و با همکاری شرکت زرین رویا تحت عنوان برند مای لیدی در سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی افزود: موسسات مردم نهاد و خیریه در تمامی جوامع به عنوان ستون‌های همیاری دولت‌ها در حوزه‌های سلامت و آموزش شناخته می‌شوند. موسسه خیریه بهنام دهش پور نیز در طول مدت فعالیت خود، همواره تلاش داشته تا نقشی موثر در جامعه ایرانی داشته باشد. با توجه به آنکه درمان سرطان و مخصوصا سرطان پستان که به عنوان یکی از بیماری های شایع در میان زنان ایران بسیار زیاد است، تصمیم گرفتیم تا در حوزه پیشگیری از این سرطان پیشقدم باشیم.

رضایی با اشاره به آنکه کنترل و درمان بیماری در مرحله ابتدایی در بهبود بیمار موثر است، افزود: بسیاری از بیماران به دلایل مختلف از جمله موارد فرهنگی و اقتصادی، از بیماری خود مطلع نیستند و زمانی که به پزشک و یا موسسه خیریه بهنام دهش پور مراجعه می کنند، بیماری وارد مرحله حاد شده و امکان درمان و بهبود کاهش پیدا می‌کند.

مدیرعامل موسسه خیریه بهنام دهش پور درباره تفاهم نامه با برند مای لیدی و علت انتخاب این برند گفت: حامیان بسیاری برای حمایت از موسسه و مبتلایان به سرطان به ما مراجعه می‌کنند؛ اما برند مای لیدی به صورت دقیق در راستای مسوولیت اجتماعی خود قصد ورود به حوزه درمان و پیشگیری سرطان پستان را داشت و با توجه به آنکه اکثریت مبتلایان تحت پوشش این موسسه را بیماران سرطان پستان تشکیل می دهند، مدیران موسسه بر همکاری با برند مای لیدی به توافق رسیدند.

حیدر میزبان، مدیرعامل شرکت زرین رویا نیز گفت: در ابتدا خدا را شاکرم که نعمت بزرگ کمک به هم نوع به شرکت زرین رویا اعطا شد و بسیار خرسندم که امروز خانواده بزرگ این شرکت با همکاری موسسه خیریه بهنام دهش پور، گام موثری را در جهت سلامت جامعه برمی دارد‌.

به گفته وی، مسوولیت اجتماعی، واژه جدیدی در ادبیات صاحبان کسب و کار ایرانی نیست. حمایت صاحبان کسب و کار از نیازمندان و کمک به هم نوع در طول قرنها در منش و مرام فعالان اقتصادی وجود داشته و اگر امروزه به عنوان یک راهکار برندسازی در دنیا مطرح است، در ایران سابقه ای تاریخی دارد. شرکت زرین رویا که با برند مای لیدی در این پویش ملی همکاری دارد، خود را موظف به حضور در امور عام المنفعه می داند.

میزبان افزود: جامعه شرایط اقتصادی سختی را سپری می کند و اصول شرعی و انسانی حکم می کند که به یاری هموطنان در تمامی حوزه ها و بخش ها بشتابیم. از آن جهت از کلمه شتاب، استفاده کردم، چراکه هر لحظه که از درد یک دردمند کاسته شود، لحظه ای آرامش به جامعه و در نهایت به خود ما برخواهد گشت.

آرش طوسی، قائم مقام مدیرعامل شرکت زرین رویا  نیز در ادامه نشست گفت: شرکت زرین رویا در سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۷۸ پا به حوزه سلولزی و بهداشتی با هدف کیفیت جهانی، دانش روز و نیاز خانواده ایرانی گذاشت. این شرکت با برندهای مای لیدی، مای بیبی و ایزی لایف، تلاش دارد تا در سه حوزه مهم زنان، کودکان و سالمندان نقش موثری داشته باشد چرا که عمده آسیبهای سلامتی در این بخش ها است.

وی افزود: عزت نفس، محافظت و سلامت و همچنین راحتی و آزادی سه ضلع برند مای لیدی در ارائه محصول و خدمات است و اگر امروز مای لیدی در کنار موسسه خیریه بهنام دهش پور حضور دارد، حمایت از زن ایرانی در تحقق این موضوعات است‌.

معاون بازاریابی و فروش شرکت زرین رویا تصریح کرد: شرکت زرین رویا نیازی به تبلیغ ندارد چرا که از هر ۳ خانه ایرانی، محصولات زرین رویا در ۱ خانه حضور دارد اما آنچه نیاز به تبلیغ و فرهنگ سازی دارد، پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان است. فعالیت این مسوولیت اجتماعی از اردیبهشت امسال در سکوت خبری آغاز شده و اگر امروز در این نشست حضور داریم، برای دعوت به همکاری از همه اقشار جامعه و رسانه ها است.امروز در کنار شما هستیم تا از بانوان ایرانی در برابر سرطان پستان حمایت کنیم.

به گفته وی، پویش کریم میزبان به یاد مرحوم پدر آقای میزبان و همکاری با بنیاد دانش و موسسه زنجیره امید از جمله فعالیت های اجتماعی شرکت زرین است که امیدواریم با همراهی همه آنانی که دل در گرو ایران و ایرانی دارند به ثمر بنشیند.

مهرنوش خوشخونژاد، نایب رییس و عضو هیات مدیره موسسه خیریه بهنام دهش پور در خصوص این پویش سراسری تصریح کرد:  تجربه غربالگری در موسسه خیریه بهنام دهش پور در مورد سرطان پستان و شناسایی افراد بیمار و مستعد بیماری ثابت کرد که پیشگیری و شناسایی مبتلایانی که در دوره ابتدایی بیماری هستند اما از بیماری خود آگاهی ندارند، باید در اولویت قرار گیرد به همین منظور، این پویش می تواند گام مهمی در کنترل بیماری سرطان پستان باشد.

وی افزود: فرهنگ سازی رکن اصلی پویش های مردم نهاد است و آنچه در این پویش باید مورد توجه قرار گیرد، ضرورت فرهنگ سازی و آگاهی بخشی است.

نائب رییس و عضو هیات مدیره موسسه خیریه بهنام دهش پور در پایان اعلام کرد: از تمامی اصحاب رسانه و اندیشمندان و متولیان امر فرهنگ و سلامت کشور می خواهم به پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان بپیوندند، چرا که زن سالم رکن اصلی جامعه سالم است.