قیمت طلا چگونه گران خواهد شد؟

کدخبر: 247211
اقتصادنیوز: تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا برای افزایش چشمگیر و رسیدن به سطح 1300 دلاری نیازمند یک عامل مهم و اساسی است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند که کاهش شدید ارزش دلار آمریکا پیش شرط اصلی برای دستیابی قیمت طلا به سطح حساس و مقاومتی 1300 دلار در هر اونس خواهد بود.

بر اساس این گزارش جیم وایکوف تحلیلگر ارشد کیتکو نیوز گفت: در شرایط کنونی اوضاع اقتصادی آمریکا ظاهرا مساعد است و نمی توان انتظار کاهش شدید ارزش دلار را داشت ولی تشدید تنش های تجاری با شرکای بزرگ از یک سو و افزایش کسری بودجه و بدهی ها از سوی دیگر می تواند زمینه لازم برای افت شدید ارزش دلار طی ماه های آینده را فراهم کند.

وی افزود: به نظر من طلا می تواند طی روزهای آینده به سطح مقاومتی 1250 دلاری نزدیک شود. اگر تنش های سیاسی تشدید شود، این احتمال وجود دارد که طلا سطح مقاومتی 1250 دلاری را بشکند و در این صورت زمینه لازم برای افزایش بیشتر قیمت طلا تا 1300 دلار فراهم خواهد شد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز خواهد بود. وضعیت سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما