کدخبر: ۲۵۴۱۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برج‌نشینی در ونک تهران

اقتصادنیوز: محله ونک در منطقه سه شهرداری تهران، از آن دست محله‌هایی است که روز به روز به تعداد ساختمان‌های بلندش افزوده می‌شود. به ویژه از زمانی که دولت مجوز قانونی ساخت و ساز در این محله را صادر کرده است. اما برج‌های مسکونی مشهوری در ونک و اطراف آن واقع شده‌اند که سابقه‌ای متفاوت دارند. مثل برج‌های مسکونی اسکان، پارک پرنس، ایران سکنا، ونک پارک، گارنیک ارامنه و آ اس پ.

برای عده‌ای این برج‌ها از بهترین گزینه‌های خرید، رهن و اجاره آپارتمان در ونک هستند. سکونت در این برج‌های مسکونی مانند زندگی در یک شهرک صمیمانه کوچک است. به این معنی که در یکی از مدرن‌ترین محله‌های تهران که روابط همسایگی بسیار کم‌رنگ شده، فضاهایی وجود دارند که همسایه‌ها را به دلایل متعددی به هم نزدیک می‌کند. یکی از این عوامل فضاهای سبز و فضاهای پیاده‌روی اختصاصی این برج‌ها است که زمینه برقراری ارتباط میان همسایه‌ها را فراهم می‌کند. اما مهم‌ترین دلیل احتمالا این است که بر خلاف برج‌ها و ساختمان‌هایی که جدیدا ساخته می‌شوند، برج‌هایی چون پارک پرنس، گارنیک ارامنه و ... حیاط‌هایی بسیار بزرگ و بعضا زمین‌های بازی دارند و فضایی عالی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ساختمان فراهم می‌کنند. به ویژه آنکه به دلیل نگهبانی‌های شبانه‌روزی امنیت هم کاملا برقرار است.

پارک پرنس

پارک پرنس و ونک‌پارک هر دو قبل از انقلاب و هم‌زمان با اجرای پروژه‌های مسکونی در منطقه 15 پاریس در فرانسه و با الهام از پروژه ساخته شدند. امیر ملک‌زاده یزدی تصمیم گرفت تا زمین 22 هزار متر مربعی خود در اراضی ونک را به فضایی مولد و پویا برای تهرانی‌ها تبدیل کند. بنابراین نقشه پارک پرنس با مطالعه مطرح‌ترین پروژه‌های ساختمانی دنیا تهیه شده و به همین دلیل قدمت ساختمان، تاثیری در قیمت آپارتمان‌ها ندارد. بهترین مصالح آن زمان برای ساخت پارک پرنس به کار گرفته شد و برای ضدزلزله ساخته شدن این برج‌ها هزینه بالایی صورت گرفت. این برج دارای یک لابی زیباست که حدود 200 مترمربع مساحت دارد و در محوطه و فضای بیرونی پر از کافه و رستوران و مغازه است. زمین بسکتبال و استخر هم از دیگر امکانات پارک پرنس است. در میان آگهی‌های رهن و اجاره آپارتمان در ونک در سایت دیوار، آپارتمان 300 متری 4 خوابه و لوکس، در طبقات بالای پارک پرنس، با 400 میلیون تومان ودیعه و 8 میلیون تومان اجاره ماهانه رهن و اجاره داده می‌شود. 200 متری 3 خوابه و کاملا بازسازی‌شده با دو پارکینگ، 50 میلیون تومان ودیعه و 12 میلیون و 500 هزار تومان اجاره لازم دارد.  

ونک پارک

ونک پارک از وسیع‌ترین برج‌های مسکونی تهران است و در واقع در منطقه 6 تهران واقع شده و در قسمت جنوبی خیابان شیراز واقع شده و به میدان ونک هم بسیار نزدیک است. این مجتمع پیش از سال 57 توسط عبدالعزیز فرمانفرماییان طراحی شد اما بعد از انقلاب ساخت این برج‌ها توسط بنیاد مستضعفان ادامه پیدا کرد. این مجتمع مسکونی بسیار مجهز است. فروشگاه، دفاتر اداری، مهدکودک، زمین بازی، رستوران و ... . به همین دلیل ونک پارک از خارج از مجتمع هم افراد زیادی را برای گذراندن اوقات فراغت به سمت خود می‌کشاند. آپارتمان‌های ونک ‌پارک، پارکینگ و انباری دارند و بسیاری از آنها بازسازی هم شده‌اند. برای رهن و اجاره آپارتمان در ونک پارک می‌توانید به آگهی‌های بخش املاک سایت دیوار مراجعه کنید.

 

منبع : ویرلن