کدخبر: ۲۶۰۴۶۶ لینک کوتاه

قیمت طلا از یک قدمی رکورد به قعر افتاد

اقتصادنیوز: قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز جمعه به بالاترین سطح خود در شش ماه و نیم اخیر رسید. اونس تا یک قدمی ممرز حساس ۱۳۰۰ دلاری رفت؛ اما شاخص دلار اجازه پیشروی به طلا نداد و فلز زرد را به عقب راند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی در آمریکا و افت بازارهای بین المللی سهام تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر قیمت جهانی طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به بیش از 1297 دلار رسیده است. این بالاترین قیمت جهانی طلا از اواسط ژوئن 2018 به شمار می رود. قیمت طلا در هفته جاری تاکنون یک درصد رشد داشته است.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز با کاهش روبرو شده است. انتشار امارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا فشار زیادی را بر بازارهای مالی وارد کرده است. سرمایه گذاران بین المللی به شدت نگران اوضاع رشد اقتصادی جهان هستند.

اوضاع نگران کننده اقتصادی موجب شده است تا گمانه زنی های زیادی درباره تغییر سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مطرح شود.

بازارهای بین المللی منتظر اعلام آمارهای اشتغال آمریکا در ماه دسامبر هستند. انتشار این آمارها می تواند تاثیر زیادی بر سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو داشته باشد.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز به بیش از 795 تن افزایش یافته است.