کدخبر: ۲۶۲۹۹۱ لینک کوتاه

برگزیت مسیریاب بعدی بازارها خواهد بود

اقتصادنیوز: به اعتقاد تحلیلگران INTL FCStone قیمت طلا سال بهتری را در ۲۰۱۹ خواهد داشت و رسیدن به ۱۳۰۰ دلار باعث تجربه قیمت های بسیار بالاترین برای فلز زرد خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از طلانیوز؛ ادوارد میر، تحلیلگر این موسسه در گزارش چشم انداز این بانکآورده است:« طلا بهتر از سال 2018 در سال جاری عمل خواهد کرد. ما برای 2019 میانگین قیمت طلا را بین رقم های 1200 تا 1400 دلار در هر اونس می دانیم .»..«مخصوصا اگر قیمت طلا بتواند به بالای سطح مهم روانی 1300 دلار صعود کند امکان تجربه دوباره بالاترین قیمت های 2018 وجود خواهد داشت.»

میر ادامه داد که فضای کلان بازارها از قیمت های بالاتر سال جاری حمایت می کنند که از انجمله سیاست نرخ بهره ای فدرال رزرو ،تسطیح و عدم رشد دلار و تکان های بازار سهام از آن دست هستند.

میر:« اظهارت اخیر جروم پاول مشخص کرد که فعلا فدرال رزرو سر جنگ با بازار طلا را ندارد،چراکه در سال گذشته به اندازه کافی (4 بار ) با سرعتی نسبتا سریع نرخ بهره را افزایش داده است .

همچنین بازار اوراق گرانبهای امریکا هم فرصت صعود را برای طلا فراهم می کند ، به عنوان مثال اوراق قرضه 10 ساله بعد از حرکت نشست دسامبر فدرال رزرو افت ثبت کرده است.میرگفت:« علی رغم رشد نرخ به 2و73 درصد در هفته گذشته اما فعلا به نظر نمی رسد بازار را تهدید کند.

«از همه مهمتر ما شاهد افزایش تقاضا در فضای ایی تی اف در پایان سال 2018 بودیم در حالیکه همزمان نرخ تورم هم رشد داشت .برای کل 2018 رقم افزایش جریان سرمایه در ای تی اف رشد 3 درصدی ثبت کرد که از 2012 بی سابقه بود و در پایان سال رقم به بالای 100 میلیارد دلار رسید.»

میر ادامه داد که بازارهای های سهام هم در سال 2019 روند مورد علاقه طلا را خواهند داشت و هشدار داد در سال جاری بازار امریکا تحت تاثیر و بر اساس آمارهای کمتر از حد انتظار در آمدی در شرایط تقلا پیش بینی می شود .

او اضافه کرد حرکت بعدی طلا به زودی و در فوریه است که موقعیت برگزیت بر بازار ها فشار وارد خواهد کرد.

سه شنبه پارلمان انگلستان با 432 رای در برابر 202 رای طرح توافقنامه پیشنهادی ترزا می ،نخست وزیر را رد کرد و بدترین شکست پارلمانی این کشور در تاریخ اخیر به نام دولت ترزا می ثبت شد.

وضعیت سیاسی بحرانی تر به نظر خواهد رسید اگر به این مورد هم توجه کنیم که ما به سرعت به تاریخ 31 مارس ،یعنی زمان جدا شدن قطعی انگلستان از اتحادیه نزدیک می شویم .

سه شنبه البته قیمت طلا به طور کلی تغییر چندانی تحت تاثیر نتیجه رای گیری نداشت و در سطح 1289.00 دلاری ،0.18 درصد افت بازار را تمام کرد .

همچنین در اظهار نظری جداگانه ، بوریس مکانیک رضایی تحلیلگر ارشد متال بولتن به کیتکو  گفت: «ساختارهای تکنیکال بازار طلا طی ماه دسامبر پیشرفت خوبی داشته و این روند مثبت می تواند در سه ماه نخست 2019 نیز ادامه داشته باشد.»

تحلیل تکنیکال نشان می دهد روند مثبت قیمت طلا در سه ماه نخست 2019 نیز ادامه خواهد یافت. شرایط اقتصادی حاکم بر جهان نیز به نفع قیمت طلا است. 

کاهش ارزش دلار و اظهارات مقام های فدرال رزرو آمریکا درباره نرخ بهره می تواند موجب تقویت بیشتر قیمت طلا شود.شرایط گر نوسان اقتصادی آمریکا می تواند موجب کاهش نرخ بهره واقعی و افت ارزش دلار شود و این یک عامل مثبت برای قیمت طلا خواهد بود.

سرمایه گذاران بین المللی اکنون با احتیاط بیشتری تحولات اقتصادی آمریکا را زیر نظر دارند. تنش های سیاسی در آمریکا ، تبعات برگزیت می تواند تاثیر مهمی بر تحولات بازار طلا داشته باشد.

از سوی دیگر ادامه روند صعودی خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان نیز می تواند عامل مهمی برای درخشش طلا باشد.