کدخبر: ۲۶۵۷۸۵ لینک کوتاه

امروز رکورد ۸ماهه قیمت طلا شکست

اقتصادنیوز: در حالی که پس از توقف روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، ارزش دلار تضعیف شده است، قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم های حدود ۸ ماه اخیر که روز گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند و در مسیر چهارمین افزایش ماهانه متوالی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز: در حالی که پس از توقف روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، ارزش دلار تضعیف شده است، قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم های حدود 8 ماه اخیر که روز گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند و در مسیر چهارمین افزایش ماهانه متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز به 1319 دلار و 54 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز چهارشنبه به بالاترین رقم از 11 می یعنی 1323 دلار و 34 سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.8 درصد رشد به 1318 دلار و 60 سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون 2.8 درصد رشد داشته است.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه در پایان نشست ماهانه خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ و اعلام کرد با توجه به وضعیت نامشخص چشم انداز اقتصاد جهانی، فعلا برای افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری دست نگه می دارد.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار ارز در این باره گفت: «فدرال رزرو از تعهد خود نسبت به افزایش تدریجی نرخ بهره صرف نظر کرده است... افت ارزش دلار در کنار پایین آمدن سوددهی اوراق قرضه خانه داری آمریکا موجب افزایش نسبی اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است. »

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، پس از بیانیه دیروز فدرال رزرو شاهد کاهش بود.

معمولا هنگام کاهش نرخ بهره و پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد افزایش می یابد. در همین حال، توجهات معطوف مذاکرات تجاری سطح بالا بین مقامات آمریکا و چین شده که از دیروز و با هدف پایان دادن ماه ها جنگ تجاری آغاز شده است.

سرمایه گذاران نگران اند که اتهامات مطرح شده از سوی واشنگتن علیه شرکت چینی هواوی و مدیر مالی آن به فضای سازنده قبلی مذاکرات لطمه بزند.