کدخبر: ۲۷۷۱۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ارزش صادرات محصولات گلخانه ای به یک میلیارد دلار می رسد

اقتصادنیوز: ولی الله بنی عامری روز پنجشنبه در چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز که در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، افزود: در سال ۹۷ ارزش صادرات محصولات گلخانه ای به ۵۰۰ میلیون دلار رسید که نسبت به سال ۹۶ به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار بیش از دو برابر افزایش را نشان می دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از ایرنا؛  وی اظهارداشت: در زمینه همکاری های بین المللی رشد خوبی داشته ایم تا جایی که ایران تقریبا اولین کشور دنیا در زمینه توسعه محصولات گلخانه ای از لحاظ رشد کمی است. 

وی تصریح کرد: مجموع کل صادرات بخش کشاورزی 5.4 میلیارد دلار است که باغبانی سهم 50 درصدی آن را به خود اختصاص داده است که از این میزان کمتر از یک میلیارد دلار به صادرات محصولات گلخانه ای و سبزی و صیفی مربوط می شود. 

وی گفت: تلاش داریم در سال 98 سطح گلخانه های کشور به دو برابر افزایش پیدا کند که این امر در پایداری تولید، افزایش صادرات، ایجاد اشتغال و ارزاوری نقش مهمی دارد. 

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز، از امروز پنجشنبه با حضور مسولان وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد و تا 24 فروردین به مدت سه روز از ساعت 10 تا 18 در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است. ‌