وعده وزیر راه برای اتمام عملیات آزادراه تهران-شمال؛ شهریور ماه

کدخبر: 297772
اقتصادنیوز: وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشرفت کار آزادراه تهران-شمال متناسب با برنامه انجام می شود و امیدواریم که تا پایان شهریور کل عملیات احداث به اتمام برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره زمان احداث آزادراه تهران-شمال، گفت: پیشرفت کار آزادراه تهران-شمال متناسب با برنامه انجام می شود و امیدواریم که تا پایان شهریور کل عملیات احداث به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه همچنین امیدواریم فرآیند پاکسازی، آماده سازی و تحویل آن به موقع انجام شود، ادامه داد: از سوی دیگر لازم است هماهنگی هایی از سوی سازمان ما با پلیس انجام شود چرا که جاده ای که می خواهد به بهره برداری برسد، باید تمهیدات ترافیکی آن مورد توجه قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همچنین شرکت بهره بردار باید در آنجا مستقر شود و اتوبان را تحویل بگیرد چرا که این اتوبان در نوع خود یک اتوبان بی نظیر است و یک سیستم مدیریت باید بر آن مستقر شود.

اسلامی با بیان اینکه عملیات احداث آزادراه تهران -شمال تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد، گفت: امیدوارم انجام این هماهنگی ها خیلی زمان بر نشود و به محض اینکه تفاهم نامه های مذکور صورت گیرد و شرکت بهره بردار مستقر شود، مردم بتوانند از این اتوبان استفاده کنند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا آزادراه تهران- شمال برای تعطیلات سال نو قابل استفاده خواهد بود؟، افزود: قطعا قبل از زمستان مردم می توانند از  قطعه اول این آزادراه استفاده کنند و امیدواریم که تشکیلات آن به موقع مستقر شود.

اسلامی با بیان اینکه پیشرفت کار قطعه دوم حدود ۳۰ درصد است و شرکت هایی که در این قطعه مشغول بودند، به تدریج در حال منتقل شدن به منطقه ۲ هستند، اظهار داشت: هدف ما این است که بتوانیم منابع را  برای این موضوع تأمین کنیم و شریک ما در این زمینه بنیاد مستضعفان است که امیدواریم با آنان بتوانیم برای تأمین منابع، تفاهم لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به تغییر رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به این مسئله لازم است که ما جلساتی را با رئیس جدید بنیاد مستضعفان داشته باشیم و تفاهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه منطقه ۳ پیچیدگی های منطقه یک و دو را ندارد و در حال شناسایی سرمایه گذار برای تکمیل این بخش هستیم، گفت: ما مذاکراتی کرده ایم و امیدواریم بتوانیم با یک سرمایه گذار تا پایان سال تفاهم کنیم تا عملیات اجرایی این منطقه باقیمانده هم تعیین تکلیف شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما