کدخبر: ۳۰۰۲۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر اقتصاد: منابع برای وام قرض‌الحسنه محدود است

اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره همکاری نکردن برخی بانک‌ها در ارائه وام، گفت که منابع ما برای وام قرض الحسنه بانک‌ها محدود است و برای این نوع وام بانکی مصارف معینی تعریف کرده‌ایم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند –وزیر امور اقتصادی و دارایی- در یک برنامه تلویزیونی درباره همکاری نکردن برخی بانک‌ها در ارائه وام گفت که منابع برای وام قرض‌الحسنه بانک‌ها محدود است و برای این نوع وام بانکی مصارف معینی تعریف کرده‌ایم که از آن جمله وام ازدواج است که تلاش بر این است که به کسانی که در آستانه تشکیل خانواده هستند، تسهیلات با حداکثر همکاری ارائه شود.

دژپسند همچنین درباره دغدغه‌های اقتصادی مردم نیز اظهار کرد: در کشور ما ظرفیت‌های بالایی به لحاظ انسانی، مالی و فیزیکی وجود دارد و ما باید از ظرفیت‌های موجود جامعه در بهبود اوضاع اقتصادی مردم بهره گیری کنیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه امروز حجم نقدینگی در کشور بسیار بالا است، اضافه کرد: با توجه به فشاری که این نقدینگی به تحریک تقاضا وارد می‌کند، اما به آن باید به شکل فرصت نگاه کنیم، یعنی از ظرفیت‌های جامعه برای رونق تولید و سرمایه گذاری استفاده کنیم تا منشا تولید و عامل افزایش صادرات غیر نفتی شود.

دژپسند با بیان اینکه نیاز امروز کشور ایجاد بنگاه‌های بزرگی نظیر پالایشگاه، صنایع معدنی و پتروشیمی است، ادامه داد: بر این اساس باید بخش‌های خصوصی توانمند را وارد عرصه بنگاه‌های تولیدی کنیم، به طوری که نقدیندگی‌های سرگردان و خرد مردم را به روش‌هایی مثل بورس و پذیره نویسی جهت دهی کنند.

بر اساس گزارش صداوسیما از این برنامه، او با بیان اینکه خوشبختانه مردم بورس را ماُمنی جهت حفظ ارزش دارایی‌ها می‌بینند، اضافه کرد: بورس در کشور ما در یک سال گذشته ۱۴۰ درصد رشد داشت، این رشد نشان می‌دهد این اقدام جواب داده است.

وی درباره معیشت بازنشستگان نیز توضیح داد: بازنشستگان مظلوم‌ترین قشر جامعه هستند که همیشه سعی کرده ایم تامین مطالبات آن‌ها در اولویت باشد و به شرایط سخت زندگی آن‌ها اشراف داریم، چون در اطرافیان ما این قشر وجود دارند. در دولت یازدهم و دوازدهم به جامعه بازنشستگان توجه ویژه‌ای شده است و دولت حتی بیش از وسعش سعی کرده معیشت آن‌ها را بهبود ببخشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند