دو رسانه آمریکایی و اسرائیلی: به تاسیسات نفتی ایران حمله سایبری شد/ واکنش وزارت نفت

کدخبر: 304062
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت نفت گفت: خبر حمله سایبری صحت ندارد و تمامی تاسیسات نفتی ایران طبق روال عادی در حال فعالیت هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، در پی انتشار اخباری مبنی بر حمله سایبری به تاسیسات نفتی ایران سخنگوی وزارت نفت این اخبار را از تکذیب کرد و گفت: فعالیت تاسیسات نفتی ایران طبق روال عادی ادامه دارد.

صبح امروز یک رسانه امریکایی مدعی شد؛ تاسیسات نفتی ایران تحت حملات سایبری قرار گرفتند.

بنا بر اعلام این رسانه گزارش‌ها از یک حمله سایبری در چند ساعت گذشته به مراکز دولتی و نظامی ایران و اختلالات اینترنتی حکایت دارند.

 «روزنامه اسرائیلی جروزالم پست، نیز نوشته است: شماری از سرورها و وبسایت‌های ایرانی، از جمله شماری پایگاه‌های مرتبط با شرکت‌های پتروشیمی، مورد حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

هنوز هیچ بیانیه رسمی در این‌باره صادر نشده و به‌نظر می‌رسد پایگاه اینترنتی شرکت ملی نفت و گاز ایران روند عادی خود را پی می‌گیرد. ساکنان نیز اعلام کرده‌اند که در دسترسی آن‌ها به اینترنت خللی ایجاد نشده است. شرکت نت‌بلاکس که ارتباط‌های اینترنتی را زیر نظر دارد، گزارش داد که داده‌هایش نشانگر «قطعی ادواری» برخی خدمات اینترنتی در ایران از شامگاه گذشته -‌جمعه- بوده است.»

کسری نوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با تکذیب اخبار فوق گفت: هیچ اختلالی در هیچیک از تاسیسات نفتی ایران مشاهده نشده است.

سخنگوی وزارت نفت یادآور شد: خبر حمله سایبری صحت ندارد و تمامی تاسیسات نفتی ایران طبق روال عادی در حال فعالیت هستند.

 

تیتر یک
  • سکه از مرز ۱۱ میلیونی مراقبت کرد

    اقتصادنیوز: دو اتفاق مهم روز یک شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‌ حفظ مرز ۲۵ هزار تومانی در بازار دلار و ۱۱ میلیون تومانی در بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما