کدخبر: ۳۰۴۹۸۷ لینک کوتاه

چرا اسناد کرسنت منتشر نمی‌شود؟

اقتصادنیوز: معاون پارلمانی وزیر نفت با اشاره به اینکه پرونده کرسنت در دادگاه بین‌المللی در مرحله دعوا قرار دارد، ‌گفت:‌ طبیعی و منطقی است که در این مرحله اسناد قابلیت انتشار ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هفته گذشته بحث استیضاح وزیر نفت بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاد. احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم و عضو اصولگرای هیات رییسه مجلس از به جریان افتادن مجدد طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه خبر داده و گفته که علت طرح مجدد این استیضاح آن است که در جریان رسیدگی به این استیضاح در نیمه نخست مردادماه امسال، وزیر نفت به نمایندگان متقاضی استیضاح وعده‌هایی داده بود که حالا محقق نشده و در نتیجه نمایندگان بار دیگر طرح استیضاح را از بایگانی خارج کرده‌اند.

در مرداد ماه،‌ بحث کرسنت و داستان دنباله دار این قرارداد هدف استیضاح وزیر نفت عنوان شده بود. در واقع برخی نمایندگان بیژن زنگنه را متهم می‌کنند که چرا اسناد مربوط به این قرارداد را منتشر نمی‌کند.

شجاع‌الدین بازرگانی، معاون پارلمانی وزیر نفت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در پاسخ به این سوال گفته که همانگونه که از نامش نیز مشخص است، ‌اسناد را معمولا نمی‌توان منتشر کرد.

وی تاکید کرد که پرونده کرسنت هنوز در مرحله دعوا در دادگاه قرار دارد و منطقی نیست که اسناد را در زمان جریان دعوا منتشر کنیم.

پرونده کرسنت که مربوط به جمع‌آوری و فروش گازهای همراه نفت میدان سلمان می‌شود، ‌چند سالی است پای ثابت فشار بر بیژن زنگنه به شمار می‌آید و این در حالی است که قرارداد کرسنت بعد از آنکه در دولت محمود احمدی نژاد متوقف شد،‌ از طرف اماراتی‌ها به دادگاه برده شد و آنها به دلیل فقدان اجرا، تقاضای غرامت کردند.

با این حال بیژن زنگنه به عنوان متهم این پرونده معرفی می‌شود و هر گاه که مخالفان وی می‌خواهند از اهرم فشار استفاده کنند،‌ موضوع کرسنت را برای چندمین بار مطرح می‌کنند.  

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند