کدخبر: ۳۱۲۶۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
استفاده از اینترنت در ایران؛ زیر چهار درصد +عکس

نت بلاکز گزارش می‌دهد؛

استفاده از اینترنت در ایران؛ زیر چهار درصد +عکس

اقتصادنیوز: موسسه غیر انتفاعی نت بلاکز که وضعیت دسترسی به اینترنت را در جهان تحت نظر دارد می‌گوید سطح دسترسی به اینترنت در ایران به حدود چهار درصد سطح معمول دسترسی رسیده است، این موسسه دیروز سطح دسترسی را پنج درصد اعلام کرده بود که نشان می‌دهد در ساعات اخیر محدودیت شدیدتر شده است.

به‌گزارش اقتصادنیوز، در اطلاعاتی که سایت نت بلاکز، نهاد ناظر بر دسترسی کشورها به اینترنت، بر خروجی خود قرار داده است، ایران از ۴۰ ساعت قبل دسترسی به اینترنت را قطع کرده است.

در این گزارش آمده است که سطح دسترسی اینترنت در ایران به زیر ۵ درصد رسیده  و این سایت میزان خسارت واردشده بر اقتصاد ایران، را روزانه ۳۶۹ میلیون دلار برآورد کرده است.

این برآورد بر اساس تخمین کلی این سایت از فعالیت‌های اقتصادی در ایران، میزان استفاده شهروندان از اینترنت و کسب‌و کارهایی که به اینترنت وابسته است، مقایسه این فعالیت‌ها در میان دیگر کشورها و جمع‌بندی این فعالیت‌ها در فضای مجازی به دست می‌آید و به صورت آنلاین در دسترس قرار دارد.

بر اساس گزارش شبکه ناظران نت بلاکز، اینترنت در ایران از ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ آبان  قطع شده است. این قطعی طبق مصوبه شورای امنیت کشور انجام گرفت و قرار بود تنها ۲۴ ساعت ادامه داشته باشد، اما به رغم گذشت بیش از ۵۰ ساعت هنوز قطعی اینترنت ادامه دارد.
نت بلاکز

 

این مطلب برایم مفید است
213 نفر این پست را پسندیده اند