ابراز نگرانی کارگران، کارمندان و بازنشسته‌ها از عدم دریافت یارانه 55 هزار تومانی

کدخبر: 313307
اقتصاد نیوز: در حالی سازمان برنامه و بودجه از واریز یارانه معشیتی به حساب ۶۰ میلیون نفر خبر داده که از صبح امروز شاهد تماس های مکرر اقشار مختلف مردم با خبرگزاری تسنیم هستیم که اظهار می کنند، یارانه معیشتی را نگرفتند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، آنطور که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است، در پی افزایش قیمت بنزین، تمامی درآمد 31 هزار میلیارد تومانی حاصل از افزایش قیمت بنزین هر ماه به حساب 60 میلیون نفر شامل 18 میلیون خانوار واریز می شود، و در آبان ماه هم این مبلغ طی سه مرحله و هر شب به حساب 20 میلیون نفر واریز شده که مرحله آخر شب گذشته بوده است.

علیرغم اینکه نوبخت اعلام کرده بود، حتی کسانی که یارانه نقدی هم نمی گیرند، ممکن است یارانه معیشتی گرانی بنزین به حساب آنها واریز شود، ولی از صبح امروز که تکلیف یارانه بگیرها مشخص شد، اقشار مختلف مردم از بازنشسته ها، کارگران، کارمندان، معلمان و حتی بیکاران با خبرگزاری تسنیم تماس می گیرند و اعلام می کنند که علیرغم اینکه یارانه نقدی می گیرند، ولی این یارانه معیشتی به حساب آنها واریز نشده است.

بنا بر اظهارات این افراد، سطح درآمد و اموال و دارایی آنها هم به گونه ای نیست که جزو 3 دهک ثروتمند به شمار روند، و دلیلی برای واریز نشدن این یارانه به حساب آنها وجود ندارد.

درحالی مردم در واریز یارانه معیشتی سوالات و ابهامات زیادی دارند که به نظر می رسد، دولت باید به گونه ای مثلا اعلام اسامی سرپرستان خانواری که یارانه گرفتند، در این باره شفاف سازی کند.

همچنین در حالی دولت اعلام کرده که یارانه نگرفته ها در صورت اعتراض به وزارت کار اعلام کنند که سامانه #6369* هنوز فعال نشده و دچار اختلال است. نحوه رسیدگی به اعتراض ها و شرایط دقیق مشمولان این یارانه هم ابهامات زیادی دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما