کدخبر: ۳۱۶۶۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس کل بانک‌‌مرکزی با حذف آمارهای نفتی خبرداد؛ رشد مثبت تولید ناخالص داخلی در شش ماه اول سال ۹۸

اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی اعلام کرد که خبر خوب و امیدوارکننده رشد مثبت تولید ناخالص داخلی بدون نفت در شش ماه اول سال ۹۸ است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از عبدالناصر همتی روز دوشنبه با انتشار پیامی با عنوان «یک خبر و یک تقدیر و یک نظر» در صفحه شخصی خود در ایستاگرام اعلام کرد: خبر خوب و امیدوارکننده، رشد مثبت تولید ناخالص داخلی بدون نفت، در 6 ماه اول سال ۱۳۹۸ است.

رییس افزود: در سه ماهه دوم امسال، شاهد رشد مثبت 9.5 درصدی کشاورزی و رشد چهار دهم درصدی گروه صنعت و معدن و رشد منفی 1.4درصدی خدمات بودیم.

وی ادامه داد: بنابراین، با ثبت رشد مثبت 6 دهم درصدی در سه ماهه دوم سال، در مجموع رشد نیم درصدی برای نیمه اول سال ثبت می‌شود. بخش نفت نیز شرایط خاص خود را دارد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین در ادامه به موضوع تثبیت بازار ارز اشاره و اعلام کرد: حضور محکم بانک مرکزی و مدیریت اصولی و علمی بازار ارز یکبار دیگر ثبات نسبی را به بازار برگرداند.

وی خاطر نشان کرد: از همراهی مردم  که فضای لازم را به سفته بازان و دلالان ندادند و همراهی لازم را با بانک مرکزی داشتند، قدردانی می کنم.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به سرنوشت دو لایحه پالرمو و CFT، گفت: یقین دارم اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، حتما حساسیت موضوع و ضرورت تداوم مناسبات بانکی و پولی در شرایط تحریم را در نظر می گیرند.

همتی اضافه کرد: بپذیریم که بانک مرکزی، در حدی که در این شرایط بسیار سخت و حساس، تکلیف دارد حقی هم در تصمیم‌سازی داشته باشد.

 

عبدالناصر همتی | همتی , بانک مرکزی , قیمت دلار , قیمت ارز ,

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند