روند سکه امامی صعودی است؟

کدخبر: 316899
اقتصادنیوز: عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات آماده هرگونه همکاری با بانک مرکزی می باشد. وی در ادامه افزود: امسال بانک مرکزی موظف به تامین ۱۴ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۲۰۰ برای واردات کالاهای اساسی شده است که از این مبلغ ۳ میلیارد دلار برای تامین دارو و بقیه برای اقلامی است که باید توسط وزارت جهاد و صنعت تامین شود.به منظور جلوگیری از کمبود کالا در بازار ضروری است تا سیاست های ارزی مبنی بر کنترل تقاضا با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت اتخاذ شود.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ پس از توافق تجاری میان چین و آمریکا شاهد نزول در قیمت طلا و کاهش تقاضا برای طلای جهانی و نزول قیمت اونس طلا به ۱۴۷۸ دلار بودیم. 

روز گذشته سکه امامی پس از اندکی نوسان به سمت بالا حرکت کرد و پس از تاچ سطح هدف در ۴۴۵۵۰۰۰ به صعود خود تا سطح هدف بعدی در ۴۴۹0۰۰۰ تومان ادامه داد اما بالاتر از این سطح با مقاومت ۴۵۰۸۰۰۰ روبرو شد و به سمت پایین بازگشت. 

برای دوره های پیش رو پس از نزول و تاچ سطح حمایت ۴۴۲۴۰۰۰ تومان انتظار بازگشت قیمت و تاچ سطح ۴۵۰۹۰۰۰ را خواهیم داشت. 

در صورت قرار گرفتن قیمت پایین تر از سطح ۴۴۲۴۰۰۰ انتظار ادامه نزول تا سطح ۴۳۸۱۰۰۰ را خواهیم داشت. 

حجم نقدینگی در پایان شهریور ۱۳۹۸ با ۲۷.۱ درصد رشد نسبت به شهریور سال ۹۷ به ۲۱۲۶۵ هزار میلیارد ریال (۲۱۲۶ هزار میلیارد تومان) رسید که نسبت به مرداد ماه نیز ۲.۴ درصد رشد دارد. به عبارتی از مرداد ماه تا شهریور سال جاری ۵۰ هزار میلیارد تومان به نقدینگی افزوده شده است.

در سال ۹۷ حجم نقدینگی با رشدی معادل ۲۳.۱ درصد نسبت به سال ۹۶ به ۱۸۸۲۸.۹ هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با رشد نقدینگی در سال قبل آن (۲۲.۱ درصد) معادل یک واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. مهمترین عامل رشد نقدینگی در سال ۹۷ رشد ۲۴.۲ درصدی پایه پولی بود. به طوری که در سال ۹۷ نرخ رشد پایه پولی از نرخ رشد نقدینگی فراتر رفت. ضریب فزاینده نقدینگی نیز با ۰.۹ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ به ۷.۰۸۷ در سال ۹۷ رسید.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید