کدخبر: ۳۱۸۰۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش بهای طلا جهانی در سال ۲۰۲۰

اقتصادنیوز: در میان سلطه دلار بر داد و ستد و همینطور ریسک های جغرافیای سیاسی، طلا تا ۱.۶۲۰ دلار افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ در میان سلطه دلار بر داد و ستد و همینطور ریسک های جغرافیای سیاسی، طلا تا 1.620 دلار افزایش خواهد یافت.

 

طبق گفته گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا، انتظار می رود بخش فلزهای گران­بها، در دومین سال پیاپی، از دیگر اقلام پیشی بگیرد و در سال 2020 ، نرخ 1.620 دلار را رد کند.

دنیل هینس؛ استراتژیست ارشد کالاهای معاملاتی و سونی کوماری، استراتژیست محصولات گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا اظهار داشتند: "فلزهای گران­بها در جایگاهی قرار دارند که به راحتی در سال 2020 برای دومین سال پیاپی از دیگر اقلام پیشی خواهند گرفت."

گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا پیش بینی می کند که طلا در سال پیش رو روندی صعودی را پیش گیرد و در ماه دسامبر به 1.620 دلار برسد.

تحلیلگران این بانک اعلام کردند: "نمودارهای طلای ما برای سال آینده 1.600 دلار در هر انس را نشان می دهند. مدل تحلیل ما که بر پایه نرخ های بهره، دلار آمریکا و تورم مورد انتظار است، ارزش طلا را 1.470 دلار در هر انس نشان می دهد. تنها با کمی افت ارزش دلار و افزایش ناچیز دیگر دارایی ها، طلا در سال 2020 نرخ 1.60 دلار را رد خواهد کرد.

طبق چشم انداز گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا، فاصله گرفتن از دارایی های دلار محور و عدم اطمینان از وضعیت نهایی جغرافیای سیاسی کنونی، تنها بخشی از عوامل اصلی در تثبیت قیمت طلا می باشند.

هینس و کوماری، استراتژیست های بانک یاد شده ادامه دادند: "با وجود افزایش عدم اطمینان از سرانجام تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا و همینطور اختلافات تجاری میان آمریکا و چین در سال 2019، ما بر این باوریم که ریسک های اقتصاد خرد و تنش های جغرافیای سیاسی در سال پیش رو نیز بالا خواهند بود. فاصله گرفتن از دارایی های دلار محور اشتیاق سرمایه گذاران را برای طلا افزایش خواهد داد."

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، یکی از ریسک هایی است که می بایست با دقت دنبال شود چرا که مستقیما بازار مالی را تحت تاثیر قرار می دهد. با وجود احتمال نتایج متفاوت از این رویداد مهم، به احتمال زیاد بازاری متلاطم را شاهد خواهیم بود و این امر جایگاه اقلام با ثبات را در سال پیش رو مستحکم خواهد نمود.  

همچنین افزایش پوپولیسم در سراسر جهان، سبد اوراق بهادار شما را به سمت طلا سوق خواهد داد. چشم انداز گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا بر این امر اشاره دارد که روند جغرافیای سیاسی به سوی تقسیم بندی جهانی و پوپولیسم، همچنان به عدم اطمینان دامن خواهد زد و باعث رشد طلا خواهد شد.

نرخ بهره کمتر در مقیاس جهانی در سال آینده به نفع فلز زرد عمل خواهد کرد. هینس و کوماری ادامه دادند: "وقفه در افزایش نرخ بهره بانک فدرال، میل سرمایه گذاران را کاهش نخواهد داد و تورم ثابت یا رو به افزایش در سال آینده نرخ بهره را پایین نگه خواهد داشت."

گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا اضافه کرد که یکی از عواملی که در افزایش قیمت طلا به 1.600 دلار در هر انس در سال 2020 موثر خواهد بود، افت ارزش دلار آمریکا است.

گروه بانکی نیوزیلند و استرالیا اظهار داشت، تمایل به سوی دلار آمریکا با توجه به ریسک های جغرافیای سیاسی، در سال 2020 کاهش خواهد یافت. با کمی تغییر در سیاست مالی، انتظار می رود که دلار به تثبیت برسد و در بازه ای با تغییرات نامحسوس معامله شود. انتظار ما این است که یورو از دلار پیشی بگیرد.

میزان تقاضای طلا آسیا می بایست به دقت دنبال شود. واردات طلای هند تنها بین ماه های جولای و اکتبر سال 2019 و در زمان افزایش قیمت ها 53 درصد بوده است.

تحلیلگران بانکی نیوزیلند و استرالیا اضافه کردند: "در سال 2020  برای تعیین تکلیف طلاهای موجود در بازار در قالب جواهرات و متعادل سازی خرید های بانک مرکزی، تقاضای سرمایه گذاری بیشتری مورد نیاز است."

یکی از ریسک های اصلی در برابر قیمت بالاتر طلا، وجود سرمایه گذاران متعدد است که ممکن است میزان تقاضا را در سال 2020 افزایش دهد و این امر ممکن است تا حدی قیمت ها را کاهش دهد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند