احتمال افزایش 10 درصدی قیمت طلا در میان تورم سال آتی

کدخبر: 319118
اقتصادنیوز: خشنودی بانک‌‌ های مرکزی جهانی از جهت‌گیری تورم در سال 2020 بستر مناسبی برای طلا فراهم خواهد کرد. این، عقیده یکی از راهبران اصلی بازار است.‌

به گرازش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ خشنودی بانک‌‌ های مرکزی جهانی از جهت‌گیری تورم در سال 2020 بستر مناسبی برای طلا فراهم خواهد کرد. این، عقیده یکی از راهبران اصلی بازار است.‌

 

 

به گزارش سایت طلا و به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ خشنودی بانک‌‌ های مرکزی جهانی از جهت‌گیری تورم در سال 2020 بستر مناسبی برای طلا فراهم خواهد کرد. این، عقیده یکی از راهبران اصلی بازار است.‌

به گزارش سایت طلا و به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ خشنودی بانک‌‌ های مرکزی جهانی از جهت‌گیری تورم در سال 2020 بستر مناسبی برای طلا فراهم خواهد کرد. این، عقیده یکی از راهبران اصلی بازار است.‌

کریستینا هوپر، مدیر راهبری سرمایه‌گذاری در شرکت اینوسکو، در یک مصاحبه‌ تلفنی با خبرگزاری کیتکو گفت که برآوردش از رشد اقتصاد امریکا در سال 2020 چیزی در حدود فقط 2 درصد است، اما همین برای بالا بردن فشار تورم و افزایش قیمت طلا کافی خواهد بود.

در پیش بینی هوپر از سال آینده رکود جایگاهی ندارد، با این‌حال، به عقیده وی در نیمه اول سال، بازار بسیار آهسته حرکت خواهد کرد و در نیمه دوم سال جهش می‌یابد.

به گفته هوپر، سرمایه گذاران باید در سال آینده در بلند مدت فشارهای قیمت مصرف کننده را دنبال کنند.

«شنیده ها حاکی از افزایش قیمت کالاها است» «بانک های مرکزی تورم را خیلی بالا در نظر گرفته‌اند و این به نفع طلا خواهد بود»

هوپر بر این باور است که در وضعیت کنونی، قیمت طلا تا پایان سال 2020 به بیش از 1600 دلار خواهد رسید، که در مقایسه با قیمت فعلی 10 درصد بازدهی خواهد داشت.

فشارهای تورمی بالاتر از این رو برای طلا مساعد هستند که بازده اوراق قرضه را کاهش می دهند. فرصت‌های رشد طلا در شرایطی که آکنده از بهره منفی یا پایین است، بهبود می‌ یابد. هوپر اضافه کرد به دلیل کاهش سه گانه نرخ ها توسط فدرال رزرو در سال 2019 ، نیازی به تورم بسیار بالا برای منفی کردن بازده اوراق قرضه نیست.

اطلاعات خزانه‌داری امریکا در خصوص بهره اوراق ده ساله نشان می‌دهد که این اوراق سال 2019 را در حالی به پایان می‌برند که 0.5 درصد پایین تر از محدوده معاملاتی‌ خود قرار دارند. از آغاز سال، با وجود کاهش فشارهای تورم،  بازده اوراق قرضه بیش از 50 درصد افت داشته است.

«بانک های مرکزی به روشنی اعلام کردند که پذیرای تورم بالاتر هستند» «فدرال رزرو انتظارش را از میزان تورم بالا برده است و من فکر می کنم با تغییر شیوه‌ای که شاهدش هستیم تورم بالاتری در سال آینده خواهیم داشت»

هوپر اضافه کرد که حتی اگر فدرال رزرو سیاست‌های پولی فعلی‌اش را حفظ کند، مسکن پتانسیل تورم بالاتری را در آینده ایجاد خواهد کرد.

در حالی‌که انتظار می‌رود تورم در سال آینده حمایت قابل توجهی از طلا بکند، هوپر همچنین به سرمایه گذاران هشدار داد که انتظار نوسانات زیادی داشته باشند. او توضیح داد که بی‌ثباتی‌ های سیاسی ادامه خواهد یافت و بازارهای مالی را در سال آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد که کاتالیزور دیگری برای افزایش قیمت طلا خواهد بود.

«هیچ چیز حل نشده. بی‌ثباتی قابل توجهی در جهان داریم که ادامه می‌یابد»

ترند دیگری که هوپر در سال 2020 بررسی می کند بازار سرمایه است. او اشاره کرد که پیش‌بینی اش از رشد گویای تداوم بازاری مثبت است و اضافه کرد این تاثیر اندکی روی طلا خواهد داشت چرا که سرمایه‌گذاران این فلز گران بها را ابزاری مهم برای تنوع بخشی در سرمایه گذاری می دانند.

«ما وارد بخش دیگری از بازار مثبت شده‌ایم که سرمایه‌گذاران در آن در عین جذب شدن به سوی دارایی های جذاب تر، ریسک بیش تری می پذیرند و در این شرایط به نظرم طبیعی است که سرمایه گذاران به سوی طلا کشیده شوند. »

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما