طلا یا نقره: کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

کدخبر: 326504
اقتصادنیوز: یک تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که سرمایه گذاران باید توجه بیشتری به نقره داشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز، به تقل ار سایت طلا؛ Lior Gantz تحلیلگر برجسته موسسه Wealth Research Group گفت: گرچه طلا همچنان توجه سرمایه گذاران بین المللی را جذب کرده و علت اصلی آن هم نااطمینانی حاکم بر بازارهای مالی است، ولی نقره باید به دقت زیر نظر باشد.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی هر اونس نقره طی روزهای اخیر به بالاتر از 18 دلار در هر اونس رسیده است. گرچه طلا این روزها در صدر اخبار مهم اقتصادی قرار گرفته و قیمت هر اونس به بیش از 1600 دلار رسید ولی عملکرد قیمت نقره بهتر بوده و با رشد یک درصدی روبرو شده است.

وی در ادامه افزود: اینکه نقره توانسته است طی ماه گذشته عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته باشد، علت اصلی آن است که سرمایه گذاران باید توجه بیشتری به این فلز گرانبها داشته باشند. انتظار دارم هم نقره و هم طلا در سال 2020 با افزایش قیمت روبرو شود چرا که نرخ تورم برای نخستین بار در ده سال گذشته افزایش خواهد یافت و بانکهای مرکزی جهان به تزریق نقدینگی به بازارها ادامه می دهند.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: پیش از این شاهد این بودیم که سرمایه گذاران انتظار افزایش نرخ تورم را دارند و خرید طلا را در سه ماه نخست امسال افزایش داده اند. زمانی که نرخ تورم در سه ماه دوم و سوم با افزایش روبرو شود، میزان خرید طلا نیز به شدت افزایش خواهد داشت. پیش بینی من این است که رشد تورم موجب افزایش قیمت طلا تا 1650 دلار خواهد شد. ولی به نظر من نقره باید پوشش اصلی برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در برابر تورم باشد. نقره در سال 2020 عملکرد قیمتی بهتری نسبت به طلا خواهد داشت. عامل اصلی موثر بر قیمت نقره، تورم جهانی است. به نظر من سرمایه گذاران باید توجه بیشتری به نقره داشته باشند. به نظر من قیمت نقره در سال 2020 میلادی به بیش از 20 دلار خواهد رسید

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما