کدخبر: ۳۲۹۹۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی ناامید کننده گلدمن ساکس درباره رشد اقتصادی آمریکا

اقتصادنیوز: بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا در شش ماه نخست ۲۰۲۰ میلادی به شدت کاهش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادنیوز،  بانک گلدمن ساکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که شیوع ویروس کرونا موجب کاهش رشد اقتصادی آمریکا طی سه ماه نخست و دوم 2020 خواهد شد.

بر اساس این گزارش بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که رشد واقعی اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال صر خواهد بود. این رقم در گزارش قبلی این بانک 0.7 درصد اعلام شده بود.

 رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال نیز به منفی 0.5 درصد خواهد رسید، این رقم پیش از این صفر درصد اعلام شده بود.

البته گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم به 3 درصد افزایش یابد، این رقم در گزارش قبلی یک درصد اعلام شده است.

این بانک اعلام کرد: انتظار داریم که فعالیت های اقتصادی آمریکا در باقی مانده مارس و آوریل به خاطر نگرانی های مربوط به کرونا به شدت کاهش یابد چرا که این بحران موجب کاهش هزینه ها مثل سفر، تبلیغات و تفریحات و فعالیت رستوران ها خواهد شد.

ویروس کرونا می تواند علاوه بر کاهش شدید هزینه های مصرفی، چرخه تولید و عرضه کالاها را نیز با اختلال جدی روبرو کند.

پیش بینی می شود فعالیت های اقتصادی آمریکا پس از آوریل با رونق روبرو شده و در شش ماه دوم با رونق همراه گردد. البته این مساله تاحد زیادی بستگی به کنترل و کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.

پیش بینی گلدمن ساکس این است که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه چهارم امسال به 4 درصد خواهد رسید. این رقم پیش از این 2.25 درصد پیش بینی شده بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند