کدخبر: ۳۳۰۱۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رییس کل بانک مرکزی:

توانستیم جلوی آسیب‌های شدید به اقتصاد ایران در سال ۹۸ را بگیریم

اقتصادنیوز: رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه سال ۹۸ سال بسیار سختی بود، نوشت: بانک مرکزی ایران، در حد توان خود توانسته بسیاری از ضربه‌ها را خنثی و از آسیب شدید به اقتصاد، تا حد زیادی جلوگیری نماید.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از نورنیوز؛ عبدالناصر همتی بعدازظهر امروز(پنجشنبه ۲۹ اسفندماه)  در یادداشتی در صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: سال ١٣٩٨،  سال بسیارسختی بود. کشورمان بصورت ناجوانمردانه و ظالمانه‌ای، آماج شدیدترین طوفان‌های اقتصادی قرار گرفت،  که هر کدام برای ازهم گسستن و فروپاشی یک اقتصاد کفایت می‌کرد.

وی افزود: تحریم‌های خودسرانه و یکجانبه آمریکا،  شوک شدید صادرات نفت،  اعمال محدودیت شدید در مبادلات بانکی...و در آخر گسترش ویروس کرونا در کشور،  بانک مرکزی را در شرایط بسیار دشواری قرار داد که هم باید ثبات اقتصادی را تامین می‌کرد و هم این شوک‌ها را خنثی می‌کرد.

رییس شورای پول و اعتبار تصریح کرد: بانک مرکزی، با کمک همکاران محترم در دولت وحمایت‌های بی بدیل همه ارکان کشور تا به امروز این آزمون را با توجه به همه دشواری‌ها و شرایط سخت حاکم،  پشت سرگذاشته است. 

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: اتفاقات امروز که در کشورهای توسعه یافته ضربه بسیار سختی به اقتصاد آنها وارد کرده و ضررهای سنگینی بر مردم و اقتصاد آنها وارد کرده است،  گواهی است بر اینکه،  بانک مرکزی ایران،  درحدتوان خود توانسته بسیاری ازضربه‌ها راخنثی و از آسیب شدید به اقتصاد ،  تا حد زیادی جلوگیری نماید.  همزمان،  اصلاحات بسیار مهمی نیز در سیاست‌گذاری اقتصادی کشور، چه در بخش ارز و چه در بخش پول، اتفاق افتاده است که بتدریج ثمرات آن آشکار خواهد شد.

همتی نوشت: همکاران من تمام تلاش خود را بکار بستند،  ولی با  این حال، صمیمانه از تک تک مردم عزیز بابت تمام کاستی‌ها پوزشمی‌خواهم و همزمان نیز از مردم عزیز بابت حمایت‌های خود از بانک مرکزی با تمام وجود تشکر و قدردانی می‌کنم. 

وی تاکید کرد: امیدوارم سال آینده،  سال بهروزی،  سلامتی و موفقیت برای تک تک مردم عزیز، خصوصاً همکاران تلاشگر نظام بانکی، باشد و در سایه توجه همگان به توصیه‌های بهداشتی و رعایت دقیق پروتکل‌های آن،  شاهد ریشه کن شدن هرچه سریعتر ویروس منحوس کرونا باشیم.

12182476

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند