رئیس کل بانک مرکزی: وام‌های قرض‌الحسنه باید سه ماه به تعویق بیفتد/ بخشی از منابع مسدود شده کشور آزاد می‌شود

کدخبر: 330533
اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: وام های قرض الحسنه باید در سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت به تعویق بیفتد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، عبدالناصر همتی در مورد تعویق وام‌های قرض‌الحسنه اظهار داشت: ما گفته بودیم که برخی از کسب و کارهایی که مصادیق آن را نیز اعلام کرده بودیم می‌توانند تسهیلات خود را سه ماه به تعویق بیاندازد. اما همه وام‌های قرض الحسنه در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت پرداخت نمی‌شود.

وی ادامه داد: اما برداشت خوبی از این بخشنامه نشده و از حساب برخی افراد برداشت‌های صورت گرفته است. بنابراین همکاران ما بخشنامه جدیدی به آن اضافه کردند که وام‌های قرض‌الحسنه نباید در این سه ماه گرفته شود و به انتهای وام‌ها این سه ماه اضافه می‌شود.

همتی تصریح کرد: بنابراین بانک‌ها حتما این کار را باید انجام دهد و اگر برداشتی از حساب افرادی صورت گرفته، باید به حساب‌شان بازگردانده شود. به هر حال این دستورالعمل بانک مرکزی بوده و شورای پول و اعتبار نیز آن را تصویب کرده است و نباید بر اساس برداشت‌ها عمل کرد.

 رئیس کل بانک مرکزی با اعلام آزادشدن برخی از منابع مسدود شده کشور گفت: با تلاش وزارت امور خارجه و خود بانک مرکزی به نتایجی در این مورد رسیدیم و احتمالا منابع مسدوده شده کشور در برخی کشورها که به ناحق و تحت فشار آمریکا بوده آزاد خواهد شد.

وی ادامه داد: این منابع آزاد شده برای تامین کالاهای اساسی مردم، دارو، تجهیزات پزشکی و سایر اقلام مورد نیاز استفاده خواهد شد. بنابراین ما باید تحرک بیشتری در این زمینه داشته باشیم از همین روی به همکارانمان در بانک مرکزی گفتیم تا پیگیری کنند این منابع آزاد شده در راستای رفاه مردم استفاده شود.

 

تیتر یک
  • حقوقی های بازار سهام از پس خرس ها بر می آیند؟

    اقتصادنیوز: دیروز در شرایطی که شاخص هم‌وزن بیش از ۵ هزار واحد سقوط کرد حقوقی‌ها توانستند شاخص را سبزپوش نگه دارند، آیا…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید