نوسان‌گیری؛ لازمه موفقیت در بازار سهام آشفته

کدخبر: 334389
اقتصادنیوز: تحولاتی که طی هفته های اخیر در جهان شاهد بوده ایم، موجب نوساناتی بی سابقه در بازار سهام شده است: شیوع کرونا،‌ صعود بهای طلا و سقوط آزاد قیمت نفت بخشی از این تحولات است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  نوسانات اخیر مانند همه رویدادهای بی ثبات کننده، برخی از معامله گران را ثروتمند و عده ای دیگر را به دردسرهای بزرگ انداخته است. این که بتوانیم عوامل بی ثبات کننده را شناسایی کنیم، بسیار مهم است.

شناسایی صحیح وقایع نوسان‌آفرین به افراد کمک می کند تا اندازه خرید خود را تنظیم،‌ برخی از راهبردهای خود را حذف کرده و راهبردهای حاشیه ای را فعال کنند و غیره. در حالت ایده آل، یک تاجر برای هر وضعیتی در بازار، باید استراتژی و راهبرد ویژه ای داشته باشد. اگر بتواند تشخیص دهد که اکنون کدام ویژگی رفتاری قیمت بروز می کند، این تشخیص علاوه بر اینکه استرس و اضطراب را تا حد قابل توجهی کاهش داده و سطح زیادی از استحکام را به سبد خرید معامله‌گر می افزاید.

در این مطلب قصد دارم به شناسه های ناپایداری اشاره کنم که می تواند از ورود سرمایه شما به آشفتگی های بازار کمک کند و تصمیم گیری شما را برای خرید آسان‌تر نماید.

۱/ وزارت خزانه داری شاخص S&P500 را ارائه می دهد. وقتی عملکرد ده ساله منفی باشد، بازده دو ساله یا خیلی مسطح بوده و یا یا خیلی شیب‌دار می شود. محور x نقاط اصلی این گسترش است. این تنها شناسه طلایی در این پست محسوب می شود که در آن میزان نوسانات در هر دو حد این شاخص افزایش یافته اما در وسط محدوده رشد می کند.

۲/ هرگاه معاملات اتی VIX بیش از دو ماه آینده نزدیک به ۱۰-۱۵ درصد باشد،‌ اوضاع بی‌ثبات است. در اینجا منحنی معاملات آتی VIX در مارس 2019 در مقابل مارس 2020 و همچنین درصد کانتگانو مشاهده می شود.

۳/ هرگاه گزینه SPX با شاخص گاما SPX (GEX) منفی باشد، این منفی یعنی وضعیت بی ثبات است. مجموع کل گامای ضرب شده توسط روند آزاد در تماس منهای مجموع گاما،‌ نتیجه اصلی است که با روند باز به ضربات اضافه می شود. نتیجه آن به ما می گوید که در کجا / چگونگی موقعیت سازندگان بازار قرار دارند. هنگامی که GEX منفی است، چیزهای منفی بی ثبات می شوند.

۴/ هرگاه در مواجهه با گاما، اجزای S&P 500 منفی باشد، چیزهای منفی نیز بی ثبات می شوند.  مجموع گزینه های واقعی سهام 500 پوندی موجود در نمودار در مقابل گزینه های موجود در خود شاخص می باشد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما