کدخبر: ۳۳۸۳۵۴ لینک کوتاه

آخرین وضعیت بازارهای اروپا

اقتصادنیوز: توجه سرمایه گذاران به پیشرفت تولید واکسن کروناویروس و داده های اقتصادی موجب شده بازارهای اروپا منفی شوند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  روند صعودی ۰.۴ درصدی رشد اقتصادی در اروپا در گذر از خط ثابت، معکوس شده است. سهام ساخت و ساز مسکن در این بازار افت ۱.۴درصدی را تجربه کرد و در مقابل، بخش گردشگری رشد ۰.۶ درصدی داشت.

روز گذشته(دوشنبه) سهام اروپا به شدت قفل شد. دلیل آن نیز احتمالا اعتماد مجددی بود که سرمایه گذاران در پی لغو برخی محدودیت های جهانی، بدست آوردند. افزایش امیدها برای برای تولید بالقوه واکسن کرونا نیز موجب رشد چشمگیر بازارهای جهانی شد.

آزمایش مثبت واکسن تولید شده برای کووید ۱۹ موجب شروع مثبت بازارهای آسیا در روز سه شنبه نیز شد. شرکت سازنده این واکسن اعلام کرده که هر ۴۵ فرد شرکت کننده در آزمایش این واکسن، پادتن کروناویروس را در بدن خود ساخته اند.

در خبرهای دیگر، رئیس جمهور چین، شی جین پینگ نیز روز دوشنبه اعلام کرد که کشور وی طی دو سال، دو میلیارد دلار کمک به سایر کشورها خواهد کرد تا به آنها در مبارزه با تاثیر همه گیری کروناویروس موفق شوند. این در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا امروز در پیامی توئیتری تهدید کرد که بودجه ای که ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی اختصاص می دهد را قطع خواهد کرد.

در اطلاعات منتشر شده روز سه شنبه، اتحادیه تولیدکنندگان اتومبیل اتحادیه اروپا اعلام کردند که ثبت نام برای خرید خودروی جدید در کشورهای عضو این اتحادیه د ر ماه آوریل کاهش ۷۶ درصدی داشته است. بررسی های دقیق تر در خصوص تمایل مردم به خریدهای بزرگ که توسط شرکت های معتبر اروپایی صورت گرفته حاکی از سردی و رکود حاکم در این بازارهاست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند