توجه ویژه سرمایه گذاران به طلا و نقره

کدخبر: 338644
اقتصادنیوز: قیمت های طلا و نقره در معاملات بازارهای آمریکا تقریباً ثابت بودند و کمی نسبت به روند افزایشی شب گذشته آرام تر پیش می روند. بازار نقره در هفته جاری بسیار داغ می باشد و شب گذشته به رکورد سه ماهه یعنی بالاتر از ۱۸ دلار در هر اونس دست یافت. این روند افزایشی موضوعی است که طی هفته های اخیر ادامه یافته است. طلا و نقره به خوبی استحکام و قدرت خود را حفظ نموده اند در حالی که در همین حین شاخص‌های بازار سهام آمریکا نیز از ثبات خوبی برخوردار است. هر اونس طلا با یک دلار و ۸۰ سنت افزایش به ۱۷۴۷.50 دلار رسید هر اونس نقره نیز آخرین بار با قیمت ۱۷ دلار و ۹۲۵ سنت معامله شد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ بازارهای سهام جهانی وضعیت های مختلفی را در شب گذشته شاهد بودند. شاخص های سهام آمریکا پس از بازگشایی از رشد و ثبات بهتری برخوردار بودند. اشتیاق بالای سرمایه گذاران و معامله گران در وضعیت کنونی بازار کمی با وقفه همراه شده است چرا که اکنون تایید عملکرد واکسن یافت ‌شده برای ویروس کرونا می‌تواند موجی از خوش‌بینی جدیدی را وارد بازار نماید. ولی با این وجود اکثریت متخصصان علم پزشکی همچنان بر این باورند که تهیه هرگونه واکسن تایید شده حداقل یک سال زمان می برد.

علی رغم داده های اقتصادی که به صورت پیوسته توسط اقتصادهای بزرگ دنیا منتشر می‌شوند و گزارش هایی که حاکی از شیوع ویروس کرونا در برزیل و همچنین از کنترل خارج شدن وضعیت در این کشور است، بازارهای سهام دنیا همچنان به خوبی عمل می کنند. به نظر می رسد که معامله گران و سرمایه‌گذاران با وضعیت موجود حضور ویروس کرونا اخت گرفته‌اند و هرگونه رویداد و اتفاق دیگری که پیش می‌آید را کاملا نادیده می‌گیرند و یا اینکه آنقدر توسط شیوع این بیماری شوکه شده اند که همواره در اتخاذ تصمیم هایشان بدترین نتیجه ممکن را نیز در نظر می گیرند. اکنون بازارها در حال بهبود هستند چراکه چنین نتیجه‌ ای غیر قابل تصور و دست یافتن است.

دولت آلمان در روز چهارشنبه دارایی های ۱۰ ساله خود را به حراج گذاشت. بنابراین برای ده سال پیش رو سرمایه گذارانی که دارایی هایی را خریداری کرده‌اند پذیرفته اند که بازدهی منفی را تجربه نمایند. منطق آنان احتمالاً این است که وضعیت اقتصاد و حال و هوای آن می تواند در سالهای پیش رو بدتر از این شود. سرانجام بانک های مرکزی جهان سیستم های مالی خود را به جریان انداختند و حجم بسیاری از نقدینگی را به چرخه اقتصاد تزریق نمودند.

نفت خام نیز در اوایل امروز با افزایش همراه بود و هر بشکه آن با ۳۲ دلار و ۱۵ سنت به فروش رسید. شاخص دلار آمریکا امروز نیز ضعیف تر از قبل بود.

طی بررسی های تکنیکال روند افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت نسبت به دیگر پیش‌بینی‌ها برتری دارد. هدف بعدی روند افزایشی قیمت طلا رسیدن به سطح مقاومت ۱۷۸۸ دلار و ۸۰ سنت است. همچنین هدف روند بعدی کاهش قیمت طلا در نهایت رسیدن به ۱۶۶۶ دلار و ۲۰ سنت می باشد. اولین مقاومت در سطح ۱۷۶۴ دلار و ۲۰ سنت و سپس ۱۷۷۵ دلار و ۸۰ سنت است و همچنین کمینه قیمت طلا ۱۷۲۷ دلار و ۲۰ سنت و سپس ۱۷۱۶ دلار می باشد. امتیاز بازار ویکوف برای طلا 7.5 است.

در کوتاه مدت روند افزایشی قیمت نقره نسبت به دیگر پیش‌بینی ها برتری دارد. هدف بعدی روند افزایشی قیمت طلا رسیدن به مبلغ ۱۹ دلار و ۷۳ سنت برای هر اونس و سپس در صورت آغاز روند کاهشی رسیدن به شانزده دلار و ۵۰ سنت می باشد. اولین مقاومت در روند افزایشی قیمت بین ۱۸ دلار و ۱۵۵ سنت و سپس ۱۸ دلار و ۵۰ سنت می باشد و همچنین کمینه قیمت آن هفده دلار و ۷۵۵ سنت و سپس هفده دلار و ۵۰ سنت پیش‌بینی می‌شود. امتیاز بازار ویکوف برای نقره 7.5 است 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما