کدخبر: ۳۳۹۵۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جهانی طلا به پایین‌ترین رقم ۲ هفته گذشته رسید/طلا در کانال ۱۶۰۰ دلار تثبیت می‌شود؟

اقتصادنیوز: در معاملات امروز بازار جهانی خوش بینی های ایجاد شده در مورد بازگشایی چند اقتصاد جهان قیمت طلا را به پایین ترین رقم ۲ هفته گذشته رساند، اما افزایش تنش ها بین آمریکا و چین بر سر قانون امنیتی هنگ کنگ مانع از افت بیشتر قیمت ها شد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  قیمت طلا در معاملات امروز با امید به بهبود سریع اقتصاد که سرمایه گذاران را به سوی دارایی‌های ریسک پذیر کشاند، کاهش یافت اما تنش‌های آمریکا و چین مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 11.93 دلار کاهش 1702 دلار فروخته شد.

قیمت طلا برای تحویل در ماه اوت هم امروز با 0.62 درصد کاهش به 1717 دلار و 40 سنت رسید

روز سه شنبه قیمت طلا تا 1.3 درصد افت داشت و به پایین ترین رقم حدود 2 هفته اخیر یعنی 1707 دلار و 10 سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «آنچه ما در طی 24 ساعت گذشته شاهد بودیم شکسته شدن نسبی پشتیبانی فنی از قیمت طلا در سطح حدود 1715 دلار بوده است.»

وی افزود: «خبر مثبت در مورد کاهش محدودیت های اجتماعی و بازگشایی نسبی اقتصادهای جهان بوده است... اما در عین حال خبرهای منفی نیز از اقتصاد جهان به گوش می رسد. تنش ها بین آمریکا و چین دارای ریسک زیادی است.»

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز گفت واشنگتن در حال بررسی یک واکنش جدی به طرح چین برای تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ است. وی افزود واکنش آمریکا به این طرح قبل از پایان هفته اعلام خواهد شد. 

تحلیلگران معتقدند به رغم افت قیمت طلا چشم انداز بلندمدت بازار فلز زرد به دلیل وضعیت آشفته اقتصادی و سیاسی همچنان افزایشی به نظر می رسد.

خوش بینی در مورد پیشرفت در زمینه تولید واکسن کرونا و احیای فعالیت های تجاری، احساس ریسک پذیری در بازارهای مالی را افزایش داد.

پس از یک سری آمارهای اقتصادی ضعیف از آمریکا، دیروز اعتماد مصرفی در آمریکا در ماه می بالا رفت و آمار فروش خانه‌های جدید نیز بیش از پیش بینی قبلی بود.

علیرغم کاهش قیمت طلا، چشم انداز این فلز گران بها مثبت است چراکه در بی ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان دارایی امن محسوب می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند