کدخبر: ۳۴۲۹۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رکوردشکنی بورس در ساعات ابتدایی امروز

اقتصادنیوز: در آغاز معاملات بورس امروز (دوشنبه ۲۶ خرداد ماه) شاخص کل با بیش از ۱۳ هزار واحد رشد در کمتر از یک ساعت دوباره در مسیر صعود قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تجارت نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بیش از ۱۳ هزار واحد رشد کرد تا بورس دوباره در مدار صعود قرار بگیرد. این در حالی بود که روز گذشته بازار بازدهی منفی را به ثبت رسانده بود.

در جریان معاملات اول وقت امروز بورس، بیش از ۴۰۰ هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۲۰۰ هزار سهم با ارزشی حدود ۳۵ هزار میلیارد ریال خرید و فروش شدند. ارزش معاملات فرابورس نیز در این مدت بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال بود.

در ۴۵ دقیقه ابتدایی معاملات، سه نماد وبملت، وغدیر و فملی به ترتیب با ۱۰۴۰، ۹۷۹ و ۸۳۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص بورس داشتند و نماد وامید نیز تاثیرگذارترین نماد منفی بورس بود. در معاملات فرابورس نیز کگهر، زاگرس و میدکو تاثیرگذارترین نمادها بودند.

بازار در حالی معاملات خود را پیگیری می‌کند که روند معاملات در بیشتر گروه‌های صنعتی بهبود یافته و نمادهای گروه‌ بانکی نیز با تقاضای فراوانی برای خرید مواجه هستند. همچنین نمادهای گروه خودرو نیز بیشتر در محدوده مثبت و نزدیک به صف خرید معامله می‌شوند. نمادهای پالایشگاهی نیز در حال‌گذار از محدوده منفی به محدوده مثبت هستند و تقاضا در این نمادها رو به افزایش است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند