هیجان به بورس برگشت/ شاخص در کانال بالای یک میلیون و 200 هزار واحد تثبیت شد

کدخبر: 342990
اقتصادنیوز: شاخص بورس امروز در کانال بالای یک میلیون و 200 هزار واحد تثبیت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس، سهام صبح امروز را دوباره با هیجان آغاز کرد اما هر چه به پایان معاملات نزدیک میشویم از شدت هیجان کاسته میشود. تقاضاها که از ساعات پایانی معاملات دیروز جان گرفته بود، امروز هم دوباره رشد کرد. اگر چه دیروز شاخص افت کرده بود و زیر کانال یک میلیون 200 هزار واحد رسید اما امروز در کانال بالای یک میلیون و 200 هزار واحد تثبیت شد. 

 نکته مهم معاملات دیروز افزایش حجم و ارزش معاملات بود که باید دید با توجه به معاملات فردا (آخرین روز کاری هفته) نوسان گیران به چه میزان از بازار خارج میشوند. سهامداران در بازی امروز همانند دیروز در هر گروه روی نمادهای خاصی در مقام خریدار، قوی ظاهر شدند اما در برخی نمادها هم موقعیت فروش گرفتند. امروز نمادهای کوچک بازار هم همچون برخی از بزرگان بازار با اقبال خرید مواجه بود.

 با بحث تجدید ارزیابی ها دارایی ها و اصلاحات قیمتی در بسیاری از صنایع که لاستیکی ها، سیمانی ها و دارویی ها پیشقراوالان آن هستند، بازار همچنان میل به صعود دارد. انتظارات تورمی موجود در بازار خود موتور سوخت رشد در بسیاری از نمادها شده است.

 «شستا» و «وغدیر» دو نماد هم گروه مشابه هم با دامنه نوسان مثبت دنبال شدند. در بانکی ها نیز «وپست»، «سامان»، «وسینا»، «ونوین»، «وبصادر» ‌و «وتجارت» با سقف قیمتی روند مثبتی را از سرگرفتند. 

در پالایشی ها امروز به جز «شتران» و «شپنا» که خریداران فعال بودند، سایر نمادهای پالایشی با موقعیت های فروش دنبال شد. به تازگی تصمیمات جدیدی برای قیمت گذاری فرآورده های نفتی (محصولات پالایشی ها)‌ در انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نفت گرفته شده که نیازمند تایید ستاد تنظیم بازار است.

 در خودرویی‌ها نیز امروز زور خریداران بالاست؛ «خودرو» با تشکیل صف بالای 80 میلیون سهمی نیز مواجه بوده و خریداران با وجود تقاضای بیش از 1.2 میلیارد سهمی برای «خساپا»، شاهد عرضه از سوی فروشندگان ن در سقف دامنه قیمتی با همان قیمت 210 تومانی خریداران بودند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید