کدخبر: ۳۴۳۰۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بورس سبزپوش پایان یافت/ شاخص بورس ۱.۲۰۰.۰۰۰ واحدی شد

اقتصادنیوز: ​شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۱۴۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۱.۵ درصد مواجه شدند.

افزایش شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۴۶۹۹ واحد صعود معادل ۱.۲۴ درصد به یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۱۲۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۹۰۰ واحد افزایش معادل ۱.۲۴ درصد به ۳۱۸ هزار و ۴۱۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۷۶۱ واحد رشد معادل ۲.۳۰ درصد به ۳۸۹ هزار و ۳۳۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۷۸۷ واحد افزایش معادل ۲.۳۰ درصد به ۲۵۷ هزار و ۲۰۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۶۱۹۷ واحد افزایش معادل ۱.۶۴ درصد به یک میلیون و ۶۱۹ هزار و ۶۹۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۱۱۸ واحد افزایش معادل ۱.۱۴ درصد به ۹۰۱ هزار ۲۸۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۲۳۶۰ واحد صعود معادل ۱.۴۱ درصد، به ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۴۷ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « اخابر با ۱۳۶۰ واحد، فولاد با (۱۱۷۰) واحد، فارس با (۱۱۴۸) واحد، خودرو با ۹۶۵ واحد، وامید با (۹۴۴) واحد، پارس با ۸۹۳ واحد و شتران با ۸۵۶ واحد» بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۲۱۹۰ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۴۶ هزار و ۲۲ واحد، سایر معادن با ۳۰۶۷۶ واحد افزایش معادل ۴.۹۲ درصد به ۶۵۳ هزار و ۷۴۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۳۵۴۶ واحد رشد معادل ۴.۸۱ درصد به ۷۷ هزار و ۳۳۸ واحد، محصولات کاغذ با ۱۱۷۶۶ واحد افزایش معادل ۴.۶۵ درصد به ۲۶۵ هزار و ۲۱ واحد، انتشارات و چاپ با ۱۳۵۹۵۲ واحد صعود معادل ۴ درصد به ۳ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۳۸۵ واحد، سیمان با ۵۰۰ واحد رشد معادل ۴.۴۵ درصد به ۱۱ هزار و ۷۳۰ واحد، خودرو با ۱۰۳۵۱ واحد افزایش معادل ۴.۱۷ درصد به ۲۵۸ هزار و ۸۱۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «سصوفی، سبهان، خموتور، ولغدر، وتوصا، سیستم و دتماد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غاذر، پردیس، فاذر، کروی، وامید، شبریز و شپارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۵۵۴ هزار نوبت معاملاتی، ۸ هزار و ۲۲۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳۲ هزار و ۴۵۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند