روزانه ۸۵۰ هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می‌کنند

کدخبر: 343058
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: در ابتدای سال گذشته روزانه ۱۵۰ هزار معامله‌گر اقدام به دادوستد سهام می‌کردند و این آمار این روزها به عدد ۸۵۰ هزار سرمایه‌گذار رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی صحرایی، عصر دیروز در مراسم افتتاح مرکز پاسخگویی 24 ساعته کارگزاری فارابی(تماس) گفت: بازار سرمایه از اواخر سال گذشته تغییر جهت داده و مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران افزود: این تغییر جهت در شرایطی اتفاق افتاده است که در ابتدای سال گذشته روزانه 150 هزار معامله‌گر اقدام به دادوستد سهام می‌کردند و این آمار این روزها به عدد 850 هزار سرمایه‌گذار رسیده است.

وی ادامه داد: متناسب با این رشد و توسعه، جمعیت 46 میلیونی دارندگان سهام عدالت نیز حتما در آینده نزدیک به معاملات بازار سهام ورود می‌کنند و برخی از آنها نیز در این بازار ماندگار می‌شوند. از این رو لازم است متناسب با افزایش شمار معامله‌گران سرویس‌های متنوعی به آنها ارائه شود؛ که اقدام کارگزاری فارابی در راه‌اندازی نخستین مرکز پاسخگویی 24 ساعته در کشور در این زمینه هوشمندانه است.

مدیرعامل شرکت بورس اذعان داشت: یکی از کمبودهای کنونی در بازار سرمایه، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از مجاری رسمی است و با راه‌اندازی سرویس‌های تماس می‌توان علاوه بر پاسخ‌گویی به سوالات و رفع اشکالات، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسبی از روند معاملات بازار سرمایه به مخاطبان ارائه داد و سواد مالی جامعه را ارتقاء بخشید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما