کدخبر: ۳۴۳۷۰۷ لینک کوتاه

وجود دلالان، علت اصلی نوسان غیرمنطقی قیمت فولاد و آهن

اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن گفت: وجود واسطه ها در بازار باعث شده تا رانت ایجاد شود و قیمت ها به صورت غیر منطقی مدام تغییر کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حمیدرضا رستگار  با اشاره به افزایش 50 تا 100 تومانی قیمت میلگرد در بازار ، اظهارداشت: این افزایش قیمت ها در حالی در بازار اتفاق افتاده است که تغییری در مصرف به وجود نیامده اما بعضی از افراد متأثر از تغییرات قیمتی تمام کالاها عطش خرید در بازار آهن را دارند.

وی با بیان اینکه عده ای در بورس بیش از نیاز خود محصول خریداری و آنها را در بازار آزاد با قیمت های بالاتر به فروش می رسانند، افزود: چندین بار اعلام کرده ام که نظام توزیع ایراد دارد و همین ایرادات باعث شده برخی از این خلا ها سوء استفاده کرده و کالاها را چندین ماه نگهداری و بعد با قیمت های بالاتر به فروش می رسانند.

رئیس اتحادیه آهن تصریح کرد:  چرا فروشندگان باید با چندین واسطه کالا را در اختیار بگیرند! برای ما سوال است چه کسی قیمت ها را تعیین می کند که بازار با وجود عدم رونق مدام با نوسان قیمت روبه رو است.

وی با انتقاد از اینکه چرا باید نظام توزیعی آهن و فولاد اصلاح نشود، افزود: وجود واسطه ها در بازار باعث شده تا رانت ایجاد شود و قیمت ها به صورت غیر منطقی مدام تغییر کنند. برای حل این موضوع نامه نگاری های متعددی با وزارت صنعت انجام داده ایم اما هیچ توجهی به آنها نشده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند